Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/UMWKP

Pożyczka energetyczna dla firm – zapraszamy do składania wniosków

Marszałkowski Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (KPFP) wciąż dysponuje środkami na dedykowaną małym i średnim firmom bardzo korzystną inwestycyjną pożyczkę energetyczną, z gwarantowanym stałym oprocentowaniem. To wsparcie dla przedsiębiorstw gotowych do zainwestowania w panele fotowoltaiczne lub pompy ciepła, by zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i energii elektrycznej.

 

– Pożyczka udzielana jest na preferencyjnych warunkach, fundusz nie pobiera prowizji, a specjalny tryb przyznawania oznacza uproszczenie procedury i znaczne przyspieszenie całego procesu. Jestem przekonany, że pożyczka pozwoli wielu firmom przetrwać obecny trudny czas – mówi marszałek Piotr Całbecki.  

 

Kwota, którą można pożyczyć, oprocentowanie kredytu i czas spłaty są zależne od tego, jak długo firma jest na rynku. Firmy najmłodsze, funkcjonujące mniej niż 3 lata, mogą wziąć do 100 tysięcy złotych na 6 i pół roku przy oprocentowaniu 3,81 proc. Dla tych, które działają dłużej niż 3, ale mniej niż 5 lat, przy tych samych warunkach oprocentowanie wyniesie 8,22-8,62 proc. Firmom, które utrzymują się na rynku dłużej niż 5 lat, proponujemy kredyt do 1 mln złotych na 7 lat przy oprocentowaniu 8,22 proc. 

 

Zainteresowanie ofertą jest bardzo duże, przeznaczona na pożyczki pula środków (25 milionów złotych, źródłem finansowania jest nasz Regionalny Program Operacyjny 2014-2020) topnieje w szybkim tempie. Zapraszamy do składania wniosków!

 

Wszystkie informacje o pożyczkach w portalu KPFP kpfp.org.pl. Informacji udzielają też konsultanci funduszu (telefonicznie), a także biura instytucji (Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Grudziądz) i konsultant dyżurujący w Starostwie Powiatowym w Brodnicy (adresy i numery telefonów na stronie KPFP).   

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

6 lutego 2023 r.