Aktualności

Posiedzenie WRDS, 20 grudnia 2023, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Posiedzenie WRDS, 20 grudnia 2023, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Posiedzenie Rady Dialogu

Przewodnictwo w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego (WRDS) przejęła w środę (20 grudnia) strona społeczna. Nowym przewodniczącym gremium został szef bydgoskiej Solidarności Sebastian Gawronek. W dzisiejszym, ostatnim w tym roku i w pierwszej części uroczystym, posiedzeniu plenarnym uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i wicewojewoda Józef Ramlau.

 

Ustępujący wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podziękował marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu za owocne 8 lat współpracy wręczając gospodarzowi województwa pamiątkowy grawer. W swoim wystąpieniu podkreślił, że to, iż obaj reprezentują różne ugrupowania polityczne, nigdy w toku prac rady nie miało znaczenia, a priorytetem zawsze było dobro regionu i regionalnej społeczności.

 

– Nasza współpraca się nie kończy, obaj będziemy nadal pracować na rzecz województwa. Potrafimy się różnić, ale najważniejsze zawsze pozostawały i pozostają kwestie merytoryczne, a nie posiadanie władzy dla samej władzy – podkreślił marszałek Piotr Całbecki.

 

Podsumowanie rocznej działalności WRDS – prezentacja marszałka województwa

 

Krótko przemówił też nowy przewodniczący WRDS Sebastian Gawronek. – Nasza rada jest jednym z najlepiej funkcjonujących tego typu gremiów w kraju – stwierdził.

 

Misją Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego jest między innymi opiniowanie dokumentów strategicznych oraz rozpatrywanie ważnych, z punktu widzenia zachowania pokoju społecznego, sytuacji konfliktowych między pracownikami i pracodawcami. Zasiadają w niej przedstawiciele samorządu terytorialnego, wojewoda kujawsko-pomorski oraz przedstawiciele najważniejszych związków zawodowych i organizacji pracodawców. Rotacyjną prezydencję w KPWRDS sprawował do dziś reprezentujący stronę samorządową marszałek Piotr Całbecki.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

20 grudnia 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia 2023 r.