Aktualności

Spotkanie z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem
Spotkanie z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem

Polityka UE i jej wpływ na regiony

Marszałek Piotr Całbecki, który w Brukseli uczestniczył w dwudniowym (7-8 kwietnia) posiedzeniu Komitetu Regionów Unii Europejskiej, wziął udział w spotkaniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Tematem były wyzwania przed którymi stoi obecnie UE i ich wpływ na polskie samorządy.

 

Spotkanie odbyło się na zaproszenie przewodniczącego RE. W rzeczowej debacie wzięli udział polscy delegaci do Komitetu Regionów. Komitet Regionów jest najważniejszym europejskim organem doradczym w dziedzinie polityki regionalnej. Z jego głosem muszą się liczyć ciała stanowiące Unii Europejskiej –  Parlament Europejski, Rada UE i Komisja Europejska. Komitet jest w istocie pośrednikiem między instytucjami europejskimi, a samorządami terytorialnymi i lokalnymi społecznościami państw europejskich. Obecnie zasiada w nim 350 członków (i 350 zastępców członków), wskazanych przez poszczególne kraje. Marszałek Całbecki znalazł się w składzie polskiej delegacji w kadencji 2015-2020 z rekomendacji Związku Województw RP.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego 

 

8 kwietnia 2016 r.

 

Spotkanie z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem TuskiemSpotkanie z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem TuskiemSpotkanie z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem