Aktualności

Święto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Święto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Policjantom życzymy bezpiecznej służby!

Codziennie rzetelnie strzegą naszego bezpieczeństwa, wczoraj (20 lipca) świętowali podczas oficjalnych obchodów Święta Policji w Toruniu. Samorząd województwa reprezentował sekretarz województwa Marek Smoczyk.

Mszą świętą w intencji policjantów w katedrze śś. Janów rozpoczęły się dzisiejsze obchody. Funkcjonariusze, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych po nabożeństwie wzięli udział w uroczystym apelu na Rynku Staromiejskim. Święto Policji to także okazja do wręczenia nominacji na wyższe stopnie. Kujawsko-pomorskich policjantów w naszym regionie od lat wspiera samorząd województwa, dofinansowując m.in. zakupy służbowych samochodów i niezbędnego sprzętu.

Święto Policji przypada 24 lipca, w rocznicę powstania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej. Ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku.

Samorząd województwa wspiera działania policji na rzecz bezpieczeństwa pomagając w zakupach i inwestycjach. W ostatnich latach doposażyliśmy komendy – m. in. w nowoczesne motocykle, specjalistyczne radiowozy, samochód terenowy i przyczepy do przewozu psów policyjnych.

W 2020 roku do komend na terenie województwa trafiły 24 samochody osobowe marki Kia Ceed, które zakupiono dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa, a w ubiegłym roku nowe samochody umożliwiające szybszy i bezpieczniejszy transport z psami służbowymi na miejsce akcji wyposażyły komendy miejskie policji w Bydgoszczy, Włocławku i Grudziądzu oraz komendy powiatowe w Inowrocławiu i Rypinie.

Kujawsko-pomorscy policjanci dbają o bezpieczeństwo całego województwa. Do zadań policji należą również działania prewencyjne. Jednostką organizacyjną policji dla województwa kujawsko-pomorskiego jest Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Poza komendą wojewódzką, w naszym regionie znajduje się 19 komend miejskich i powiatowych oraz 27 komisariatów i 35 posterunków policji.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

20 lipca 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 lipca 2022 r.

Święto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP