Aktualności

Mietek Szcześniak i Krzysztof Herdzin wystąpią w środę w Filharmonii Pomorskiej, fot. materiały promocyjne
Mietek Szcześniak i Krzysztof Herdzin wystąpią w środę w Filharmonii Pomorskiej, fot. materiały promocyjne

Polecamy na Dzień Kobiet

Interesującym prezentem na zbliżający się Dzień Kobiet (8 marca) może być zaproszenie na wydarzenie kulturalne. Specjalny program na ten dzień przygotowały wojewódzkie jednostki – Pałac Lubostroń, Filharmonia Pomorska, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny i Muzeum Etnograficzne w Toruniu. Weekend z kulturą.

 

 

W Dzień Kobiet w Filharmonii Pomorskiej utwory ze swojego albumu „Songs from the Yesterday” zaprezentują Mietek Szcześniak i Krzysztof Herdzin. Podczas koncertu usłyszymy kompozycje największych twórców muzyki popularnej, m.in: Johna Lennona, Davida Bowiego, Erica Claptona, Marvina Gaye’a czy Steviego Wondera, między innymi takie przeboje, jak „Satisfaction”, „Yesterday” i „Tears in Heaven”. Więcej na stronie filharmonii.

 

Do wspólnego świętowania Dnia Kobiet zaprasza także Teatr Muzyczny w Toruniu. Na scenie Pałacu Dąmbskich ponownie zagra Krystyna Podelska, która zaprezentuje monodram „Mój boski rozwód”. Spektakl w reżyserii Jerzego Gruzy to zabawna historia Angeli, kobiety po przejściach, która próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Więcej na stronie teatru.

 

Muzeum Etnograficzne w Toruniu 8 marca zaprasza na zwiedzanie wystawy „Biały? Czarny? Czerwony? O symbolice kolorów” ścieżką kobiecych spraw, w towarzystwie trzech autorek: Hanny Łopatyńskiej, Agnieszki Kostrzewy i Magdaleny Ziółkowskiej-Mówki. Więcej na stronie muzeum.

 

W Pałacu Lubostroń świętowanie Dnia Kobiet odbyło się w niedzielę (5 marca). Panie mogły odwiedzić specjalnie na ten dzień przygotowany salon zdrowia i urody, a następnie wysłuchać koncertu Rafała Gzelli (fortepian i prowadzenie) i Alicji Zientalskiej (sopran). W programie znalazły się przeboje muzyki operowej i operetkowej. Więcej na stronie pałacu.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 marca 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 6 marca 2017 r.