Aktualności

Książka z napisem "Wigilijne spotkania z poezją"

Poezja bożonarodzeniowa w Salonie Hoffman

W czwartek (14 grudnia) w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się „Wigilijne spotkanie z poezją”. Wiersze związane z okresem bożonarodzeniowym czytać będą uczestnicy spotkania.

 

Już nie we wszystkich domach kontynuowany jest zwyczaj śpiewania kolęd, ale w większości –  tak. To nasza polska specjalność. Wykonujemy je tak jak robili to nasi rodzice, dziadkowie, przodkowie, pozostawiając artystom ich  uwspółcześnione wersje. Przy wigilijnym stole liczy przede wszystkim  tradycja. Śpiewamy wtedy pieśni, które znamy i pamiętamy z dzieciństwa. Dlaczego? Bo są ciepłe, melodyjne, piękne. Zbiorowe śpiewanie w ogóle jest czymś, co ludzi bardzo zbliża, a śpiewanie kolęd to z pewnością  coś szczególnego.

 

Wspólne czytanie wierszy przez poetów i uczestników spotkania to już świąteczna tradycja w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury od ponad dwudziestu lat. Zaprezentowane zostaną wiersze związane z okresem bożonarodzeniowym, utwory mało znane , ale i te, do których wracamy często. Nie zabraknie podczas spotkania  również kolęd.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

11 grudnia 2017 r.