Aktualności

Gala Rodzicielstwa Zastępczego w Dworze Artusa, 4.06.2018 r.; fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Gala Rodzicielstwa Zastępczego w Dworze Artusa, 4.06.2018 r.; fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Podziękowania dla rodziców zastępczych

,,Rodzic na zastępstwo, miłość na zawsze” – pod takim hasłem odbyła się 4 czerwca w Dworze Artusa w Toruniu konferencja podsumowująca regionalne obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. W jej trakcie rodzice zastępczy odebrali z rąk członka zarządu Sławomira Kopyścia podziękowania marszałka województwa i pamiątkowe statuetki.

 

Kujawsko-Pomorskie Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego są ukłonem i wyrazem wdzięczności dla ludzi, którzy podjęli się trudnej misji bycia rodzicem zastępczym. W ten sposób pragniemy podziękować im za poświęcenie i troskę, jakie co dzień ofiarowują dzieciom. Chcemy również pokazać innym mieszkańcom województwa, że rodzice zastępczy w swoim wysiłku wychowawczym i odpowiedzialności za drugiego człowieka znajdują wiele satysfakcji i osobistego spełnienia – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Oprócz członków rodzin zastępczych w dzisiejszej konferencji udział wezmą pracownicy instytucji wsparcia rodziny, samorządowcy, prawnicy. W części plenarnej wydarzenia poprowadzą oni panele dla rodzin, poświęcone psychologicznym, prawnym i instytucjonalnym zagadnieniom pieczy zastępczej i placówek opiekuńczo-wychowawczych opiekujących się maksymalnie czternastką dzieci. Równolegle do części konferencyjnej przed gmachem Dworu Artusa odbywać się będzie happenig na rzecz rozpowszechniania idei rodzicielstwa zastępczego, natomiast w Muzeum Etnograficznym odbędą się zajęcia animacyjne dla dzieci.

 

Honorowy patronat nad konferencją ,,Rodzic na zastępstwo-miłość na zawsze” objęli marszałek województwa Piotr Całbecki i Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Organizatorem jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, jednostka samorządu województwa, w ramach projektu „Rodzina w Centrum”. Wydarzenie podsumowuje wojewódzkie Dni Rodzicielstwa Zastępczego. W ich ramach na przełomie maja i czerwca w całym regionie odbywały się warsztaty i szkolenia dla rodziców zastępczych, prelekcje, pikniki rodzinne i spotkania upowszechniające ideę rodzicielstwa zastępczego. Przedsięwzięcie miało też na celu zmianę społecznego odbioru rodzicielstwa zastępczego i wzrost akceptacji tej formy opieki nad dziećmi.

 

Biuro Prasowe i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu

 

4 czerwca 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 5 czerwca 2018 r.

 

Gala Rodzicielstwa Zastępczego w Dworze Artusa, 4.06.2018 r.; fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGala Rodzicielstwa Zastępczego w Dworze Artusa, 4.06.2018 r.; fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGala Rodzicielstwa Zastępczego w Dworze Artusa, 4.06.2018 r.; fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGala Rodzicielstwa Zastępczego w Dworze Artusa, 4.06.2018 r.; fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGala Rodzicielstwa Zastępczego w Dworze Artusa, 4.06.2018 r.; fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGala Rodzicielstwa Zastępczego w Dworze Artusa, 4.06.2018 r.; fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGala Rodzicielstwa Zastępczego w Dworze Artusa, 4.06.2018 r.; fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGala Rodzicielstwa Zastępczego w Dworze Artusa, 4.06.2018 r.; fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGala Rodzicielstwa Zastępczego w Dworze Artusa, 4.06.2018 r.; fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGala Rodzicielstwa Zastępczego w Dworze Artusa, 4.06.2018 r.; fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGala Rodzicielstwa Zastępczego w Dworze Artusa, 4.06.2018 r.; fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl