Aktualności

Wizyta ambasadora Republiki Peru Alberta Salasa Barahony, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Wizyta ambasadora Republiki Peru Alberta Salasa Barahony, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Podejmowaliśmy ambasadora Peru

Gościem marszałka Piotra Całbeckiego był 9 czerwca ambasador Republiki Peru w Polsce Alberto Salas Barahona, któremu towarzyszył rezydujący w Toruniu peruwiański konsul honorowy Stanisław Rakowicz.

 

Urodzony w 1952 roku w Limie ambasador Salas Barahona jest zawodowym dyplomatą. Ukończył prawo na Pontificia Universidad Catolica del Peru, a potem także francuski Uniwersytet Poitiers i kształcącą francuskie elity słynną École Nationale d’Administration (ENA). Doktoryzował się z prawa międzynarodowego na uniwersytecie Paris II. Służył swemu krajowi między innymi jako dyrektor gabinetu ministra spraw zagranicznych, przedstawiciel w ONZ-cie i Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, charge d’affaires w Austrii i Turcji oraz ambasador w Republice Czeskiej.

 

Powołany w 1998 roku Konsulat Republiki Peru w Toruniu był pierwszym przedstawicielstwem zagranicznym w naszym regionie. Od początku kieruje nim dr Stanisław Rakowicz, były wojewoda toruński, menedżer biznesu, a potem prywatny przedsiębiorca, wykładowca akademicki i publicysta.

 

Peru jest trzecim co do wielkości, po Brazylii i Argentynie, państwem Ameryki Południowej. Należy do krajów rozwijających się. Wizyta obu panów w Urzędzie Marszałkowskim była ściśle kurtuazyjna.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego   

 

9 czerwca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2016 r.

 

Wizyta ambasadora Republiki Peru Alberta Salasa Barahony, fot. Andrzej Goiński/UMWKP  Wizyta ambasadora Republiki Peru Alberta Salasa Barahony, fot. Andrzej Goiński/UMWKP  Wizyta ambasadora Republiki Peru Alberta Salasa Barahony, fot. Andrzej Goiński/UMWKP