Aktualności

Zajęcia dla dzieci w ramach projektu, fot. LGD Ziemia Gotyku
Zajęcia dla dzieci w ramach projektu, fot. LGD Ziemia Gotyku

Piknik rodzinny w Kończewicach

W sobotę (29 czerwca) w Kończewicach (gmina Chełmża) odbył się piknik rodzinny. Okazją do wspólnej zabawy było otwarcie zrewitalizowanego placu rekreacji, który powstał w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Gminy Chełmża. Dla uczestników przygotowano kolorowe animacje, konkursy z nagrodami, pokazy cyrkowe, dmuchane zamki oraz wiele innych atrakcji. Realizacja projektu jest możliwa dzięki środkom pochodzącym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

W Kończewicach powstało miasteczko rekreacji i ruchu drogowego. Na inwestycję złożyło się: budowa miasteczka rowerowego i parkingu dla samochodów osobowych na 10 stanowisk, utwardzenie nawierzchni alejek, budowa obiektów małej architektury (altana, wiata ogrodowa z grillem, ławki  parkowe, stojaki na rowery, elementy siłowni zewnętrznej), budowa boiska do siatkówki plażowej, instalacja oświetlenia parkowe oraz nasadzenie zieleni. Wartość wykonanych prac wynosi 743 611,26 zł, a dofinansowanie ze środków RPO to 572.626,49 zł. Do miasteczka prowadzi także nowo wybudowana ścieżka rowerowa, przy której zainstalowano nowoczesne oświetlenie.

 

W maju rozpoczęła się także realizacja projektu społecznego współfinansowanego z RPO –  „Lokalne Ośrodki Włączenia Społecznego Ziemi Gotyku”. W ramach projektu odbywają się dwa razy w tygodniu (we wtorki i czwartki) do września spotkania z animatorem społecznym. Zaplanowano również zajęcia dodatkowe: sportowe, taneczne, cyrkowe, fotograficzne, z zakresu samoobrony, pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wiele innych. Projekt realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży w partnerstwie z Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gmina Chełmża.

 

Projekty są możliwe dzięki konkursom ogłoszonym przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Gotyku, która, podobnie, jak 27 innych LGD z naszego regionu, dysponuje środkami z RPO, przekazanych im dzięki instrumentowi ,,Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność” (RLKS).

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 czerwca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 1 lipca 2019 r.