Aktualności

Pierwsze loty z Bydgoszczy do Lwowa

Dziś w nocy (4 sierpnia) odbyła się inauguracja lotów z kujawsko-pomorskiego regionalnego Portu Lotniczego w Bydgoszczy do Lwowa na Ukrainie. Połączenie uruchomił nasz narodowy przewoźnik, PLL LOT.

 

–  Uruchomienie lotów do Lwowa to dobra wiadomość dla naszych firm operujących na ukraińskim rynku oraz dla goszczących u nas Ukraińców. Jestem też przekonany, że otwiera to nowe możliwości dla turystyki, w tym turystyki sentymentalnej. Dla mieszkańców naszego regionu Lwów, którego stare miasto, podobnie jak toruńska starówka, zostało wpisane na listę UNESCO, może być wartą rozważenia propozycją wyjazdów weekendowych – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Loty z Bydgoszczy do Lwowa i z Lwowa do Bydgoszczy będą się odbywać dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. W barwach Polskich Linii Lotniczych LOT linię będą obsługiwały nowoczesne maszyny Bombardier Q400 (78 miejsc). Start z Bydgoszczy o godzinie 03:10, a lądowanie we Lwowie o 5:30. Wylot ze Lwowa planowany jest na 01:40 a przylot do Bydgoszczy na godzinę 02:20. Czas trwania lotu to 1 godzina 20 minut. Bilety są dostępne w sprzedaży.

 

Dla pasażerów korzystających z tego połączenia Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy uruchomił specjalną nocną linię autobusową 37N, która kursować będzie w kierunku lotniska z Placu Kościeleckich (odjazd o godzinie 1:15, odjazd z portu o godzinie 3:00 i 4:00).

 

Lwów może być interesującym kierunkiem turystycznym także dla tych z nas, którzy nie mają korzeni na Wschodzie; tym bardziej, że jest dobrze skomunikowany z innymi miastami zachodniej Ukrainy. Rocznie odwiedza go blisko 2 miliony turystów. Dla mieszkańców naszego regionu może być wartą rozważenia propozycją wyjazdów weekendowych, czemu sprzyjają terminy i godziny odlotów (początek i koniec weekendu, godziny nocne i wczesnoporanne). 

 

Regionalny Port Lotniczy Bydgoszcz jest spółką akcyjną z decydującym udziałem samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. W ubiegłym roku PLB obsłużył blisko 350 tysięcy pasażerów.

 

We wczorajszym briefingu prasowym przed inauguracją połączenia uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 sierpnia 2017 r.

ostatnia aktualizacja: 4 sierpnia 2017 r.