Aktualności

Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Pieniądze na likwidację barier architektonicznych – trwa nabór wniosków

Do końca listopada trwa nabór wniosków o dofinansowanie prac budowlanych w obiektach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Środki pochodzą z puli Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), którą dysponuje samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

O wsparcie mogą wnioskować placówki zajmujące się rehabilitacją osób niepełnosprawnych przez co najmniej dwa lata, posiadające pozwolenie na budowę. Chodzi m.in. o domy pomocy społecznej, zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze, sanatoria, ośrodki kultury. Pieniądze są przeznaczone na budowę wind, podjazdów i platform, remonty pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, termomodernizację budynków oraz prace adaptacyjne. Dofinansowanie zostanie przyznane w 2022 roku.

 

W tym roku z tego samego działania dofinansowaliśmy już osiem projektów, na co przeznaczyliśmy ponad 4 miliony złotych. Środki te umożliwiły m.in. montaż windy w Centrum Usług Społecznych przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy oraz remont i adaptację obiektu w Przysieku (powiat toruński) przeznaczonego na rehabilitację osób niepełnosprawnych. (PDF)

 

Szczegółowe informacje na stronie niepełnosprawni.kujawsko-pomorskie.pl.

 

Biuro Prasowe

Urzędu Marszałkowskiego

29 października 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2021 r.