Aktualności

Piątka z Kopernikiem, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Piątka z Kopernikiem, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Piątka z Kopernikiem za nami (zdjęcia)

Biegacze czczą pamięć o wielkim Astronomie. W niedzielę (19 lutego) Piątka z Kopernikiem otworzyła Toruńską Triadę Kopernikańską 2023, cykl trzech imprez biegowych, upamiętniających 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.

 

W ramach Toruńskiej Triady Kopernikańskiej 2023 przed nami jeszcze następujące imprezy biegowe

  • Zwiedzaj ze Zdrowiem! (14 maja, dystanse 5 i 10 km oraz biegi dla dzieci)
  • edycja Toruń Maraton (22 praździernika, dystanse 5 km, półmaraton, maraton oraz biegi dla dzieci).

 

Klasyfikacja łączna z wszystkich edycji cyklu TTK 2023 obejmuje dystans 5 km. Poszczególne medale TTK 2023 składają się w jedną całość i prezentują XVIII-wieczne perskie astrolabium – pomiarowy przyrząd astronomiczny używany m.in. przez Mikołaja Kopernika.

 

Udział w 5-tce Kopernika był doskonałym sprawdzianem formy przed docelowymi startami wiosennymi. Biuro zawodów, start i meta zlokalizowane były na Przystani Sportów Wodnych AZS w Toruniu przy ul. ks. Popiełuszki. Przed startem do biegu głównego rywalizowały dzieci na dystansach od 100 do 600 m.

 

Patronat honorowy nad Triadą Kopernikańską objął marszałek Piotr Całbecki, a cykl wspierany jest finansowo przez Samorząd Województwa.

 

Beata Krzemińska

 

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 lutego 2023 r.

 

Piątka z Kopernikiem, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPPiątka z Kopernikiem, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPPiątka z Kopernikiem, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPPiątka z Kopernikiem, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPPiątka z Kopernikiem, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPPiątka z Kopernikiem, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPPiątka z Kopernikiem, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPPiątka z Kopernikiem, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPPiątka z Kopernikiem, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP