Aktualności

Zajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło
Zajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło

Partnerzy z Francji w toruńskim Medyku

Uczniowie i nauczyciele Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu gościli w regionie młodzież z partnerskiej szkoły o podobnym profilu we francuskim Angers. Celem wizyty były integracja szkolnych społeczności, wymiana doświadczeń, a także poznanie specyfiki pracy placówek opiekuńczych, wychowawczych oraz medycznych na Kujawach i Pomorzu. Honorowy patronat nad wymianą sprawował marszałek Piotr Całbecki.

 

Partnerem wymiany jest IX Liceum Ogólnokształcące w Toruniu. 27-osobowa grupa uczennic z Lycée Professionnel Joseph Wresinski (Liceum Zawodowe im. Józefa Wrzesińskiego) w Angers oraz jej opiekunowie gościła na Kujawach i Pomorzu już po raz drugi. W programie znalazły się wizyty warsztatowe w toruńskich fundacjach, placówkach opiekuńczo- wychowawczych i szkołach, spotkania integracyjne oraz zwiedzanie regionu. Młodzież odwiedziła między innymi placówkę Fundacji Brata Alberta, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu, oraz sanatorium w Inowrocławiu, uczennice gościły w Urzędzie Marszałkowskim.

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu współpracuje z szkołą z Angers od 2013 roku. W maju 2014 roku uczniowie toruńskiej placówki gościli z wizytą w Angers. Mieli wówczas okazję zobaczyć, jak na co dzień żyją ich rówieśnicy we Francji. Odwiedzili również liczne placówki świadczące usługi medyczne oraz opiekuńcze.

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu jest jednostką organizacyjną samorządu województwa. Początek działalności toruńskiego medyka związany jest z Państwową Szkołą Laborantów Medycznych (PSLM) otwartą 1 września 1959 r. Od 1967 zajmuje zabytkowy budynek przy ulicy Św. Jana, w samym sercu toruńskiej Starówki. Szkoła przez lata kształciła średni personel medyczny w takich zawodach jak: ratownik medyczny, terapeuta zajęciowy, analityk medyczny, opiekunka dziecięca, pracownik socjalny. W zawodach z branży medyczno-społecznej nadal kształci technika dentystycznego, higienistkę i asystentkę stomatologiczną, technika masażystę i opiekuna medycznego. Zajęcia edukacyjne prowadzone są w trybie dziennym, stacjonarny oraz zaocznym. Placówka jest również ośrodkiem egzaminacyjnym dla wielu szkół z regionu kujawsko- pomorskiego, a także ściśle współpracuje z ośrodkami szkoleniowymi i firmami branżowymi.

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

5 lutego 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 8 lutego 2016 r.

 

Wizyta młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiWizyta młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiWizyta młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiWizyta młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiWizyta młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiZajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon ZdziebłoZajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon ZdziebłoZajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon ZdziebłoZajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon ZdziebłoZajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon ZdziebłoZajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon ZdziebłoZajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon ZdziebłoZajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon ZdziebłoZajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon ZdziebłoZajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon ZdziebłoZajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon ZdziebłoZajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon ZdziebłoZajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon ZdziebłoZajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon ZdziebłoZajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon ZdziebłoZajęcia w Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło