Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/tarntoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/tarntoga.pl dla UMWKP

Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku rozpoczyna zajęcia

Społeczności uczelniane w całym kraju rozpoczynają nowy rok akademicki. W poniedziałek (5 października) odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego w Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku. W uroczystościach udział wzięli członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść. 

 

– Przed środowiskami akademickimi wielkie wyzwania i możliwości związane z realizacją Strategii Rozwoju Województwa 2030+. Stawiamy w niej na gospodarkę opartą na wiedzy, rozwój szkolnictwa wyższego i budowanie konkurencyjności segmentu badawczo-wdrożeniowego, współpracę nauki z biznesem na rzecz innowacyjności, współpracę międzyuczelnianą, kierunki kształcenia odpowiadające potrzebom gospodarki, programy stypendialne dedykowane kierunkom kształcenia ważnym z punktu widzenia współczesnego rynku pracy. Wielkie przyspieszenie, które jest hasłem strategii, nie ma szans bez ścisłych relacji nauki i biznesu i wartości dodanej, która z tych relacji wynika – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku od 17 lat kształci studentów na poziomie licencjackim, inżynierskim i magisterskim. Uczelnia oferuje 26 specjalności w ramach 13 kierunków studiów. Funkcjonują w niej Instytut Humanistyczny, Instytut Nauk Społecznych i Technicznych oraz Instytut Nauk o Zdrowiu. W szkole działa informatyczny system zarządzania uczelnią i procesem dydaktycznym. Ponadto PUZ Włocławek oferuje możliwość zakwaterowania studentów we własnym akademiku.

 

Sejmik województwa kujawsko-pomorskiego przyznał włocławskiej szkole wyższej Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

W publicznych i prywatnych wyższych uczelniach w Kujawsko-Pomorskiem studiuje blisko 60 tysięcy osób, w całym kraju ponad 1 200 tysięcy.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

5 października 2020r.

Ostatnia aktualizacja: 6 października 2020 r.