Aktualności

Spotkanie z uczestnikami projektu Kuźnia Liderów, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Spotkanie z uczestnikami projektu Kuźnia Liderów, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Oto liderzy przyszłości

Wicemarszałek Zbigniew Sosnowski spotkał się w środę (6 września) z uczestnikami trzeciej edycji realizowanego we współpracy z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika programu edukacyjno-społecznego Kuźnia Liderów Regionu. Szesnastka młodych ludzi uczyła się efektywnej współpracy w grupie i prowadzenia debat publicznych, budowała postawę wrażliwości społecznej i aktywności obywatelskiej.

 

– Budowanie społeczeństwa obywatelskiego jest naszym obowiązkiem, dlatego marszałek województwa i zarząd województwa wspierają wszelkie inicjatywy, które temu służą. Młodzież, z którą się dziś spotykamy, jest mocno związana z postacią i przesłaniem patrona naszego województwa Jana Pawła II, który zrobił bardzo wiele dla Polski i dla świata. To on mówił, że solidarność „to (…) jeden i drugi, (…) nigdy jeden przeciw drugiemu”. Ważne jest, żebyśmy promowali postawy, które będą służyły budowie zgody i porozumienia – podkreślił w rozmowie z dziennikarzami wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

 

Szesnastoosobowa grupa, wybrana spośród uczennic i uczniów szkół średnich z całego województwa, podobnie jak ich poprzednicy w dwóch poprzednich edycjach projektu, uczestniczyła w wykładach i warsztatach prowadzonych przez naukowców i wykładowców akademickich.

 

Realizatorem programu jest działające w ramach Wydziału Teologicznego UMK Laboratorium św. Jana Pawła II.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

6 września 2023 r.  

Ostatnia aktualizacja: 7 września 2023 r.

 

Spotkanie z uczestnikami projektu Kuźnia Liderów, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z uczestnikami projektu Kuźnia Liderów, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z uczestnikami projektu Kuźnia Liderów, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z uczestnikami projektu Kuźnia Liderów, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z uczestnikami projektu Kuźnia Liderów, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z uczestnikami projektu Kuźnia Liderów, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP