Aktualności

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

Opera Nova: koncert w plenerze, wkrótce remont sceny

Koncert „Operowe rendez-vous” w amfiteatrze przy Operze Nova z udziałem kilkudziesięciu solistów, chóru i orkiestry odbędzie się w środę (6 czerwca) w ramach obchodów Święta Województwa. Bydgoska scena operowa przygotowuje się też do zaplanowanych na wakacje prac remontowych, realizowanych w ramach projektu finansowanego ze środków unijnych.

 

W programie środowego koncertu znalazły się arie, duety, najpiękniejsze sceny chóralne i fragmenty instrumentalne ze słynnych oper, operetek oraz utwory o lżejszym charakterze w aranżacjach znanych m.in. z koncertów sylwestrowych. Zespół Opery Nova poprowadzą Maciej Figas i Piotr Wajrak. Początek o godzinie 19. Wstęp wolny.

 

Realizację koncertu w plenerze umożliwi między innymi sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy zakupiony w ramach realizacji unijnego projektu „Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy”. Wartej ponad 13,5 miliona złotych modernizacji towarzyszą także między innymi duże zakupy instrumentów dla operowej orkiestry, modernizacja systemów sterowania oraz poprawa nagłośnienia. Podczas wakacji w budynku opery przeprowadzony zostanie kolejny etap prac renowacyjnych: remont podłogi sceny, kieszeni scenicznych i zascenia. Zaplanowano też dostawę nowej sceny obrotowej.

 

Inwestycje są przeprowadzane dzięki będącym w dyspozycji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego środkom Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wkład własny do projektu pokrywa samorząd województwa.

 

Opera Nova w Bydgoszczy jest jednostką kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

5 czerwca 2018 r.