Aktualności

Ubiegłoroczny etap wojewódzki Olimpiady Solidarności, fot. Jacek Piotrowski
Ubiegłoroczny etap wojewódzki Olimpiady Solidarności, fot. Jacek Piotrowski

Olimpiada Solidarności

Do 15 listopada potrwa rejestracja szkół do czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” organizowanego  przez Fundację Centrum Solidarności. Na najlepszych czekają indeksy na uczelnie wyższe, stypendia naukowe oraz bony na publikacje Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Konkurs skierowany jest do uczniów drugich klas szkół ponadgimnazjalnych i trzecich klas techników.

 

Tegorocznej edycji patronują między innymi Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wydarzenie organizowane jest w partnerstwie z Instytutem Pamięci Narodowej, NSZZ Solidarność i uczelniami wyższymi.

 

Szkołę powinien zarejestrować nauczyciel, który będzie następnie koordynować przebieg etapu szkolnego. W etapie szkolnym oraz wojewódzkim uczniowie rywalizują ze sobą indywidualnie, rozwiązując test wielokrotnego wyboru. Etap szkolny odbędzie się 22 listopada.

 

Po zakończeniu eliminacji wojewódzkich trzech najlepszych uczniów z każdego regionu stworzy jedną drużynę. W części finałowej zmierzy się 16 trzyosobowych zespołów, które będą walczyć o wygraną. Pomiędzy drugim a trzecim etapem konkursu drużyny wojewódzkie zostaną w nagrodę zaproszone na wizytę studyjną i integracyjną do Gdańska, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią Solidarności. Finał konkursu odbędzie się w czerwcu 2017 roku we Wrocławiu.

 

Więcej informacji o konkursie na www.olimpiadasolidarnosci.pl  oraz na www.facebook.com/olimpiadasolidarnosci .
 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

21 października 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 24 października 2016 r.