Aktualności

Okrągły stół ds. pożytku publicznego, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Okrągły stół ds. pożytku publicznego, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Okrągły stół ds. pożytku publicznego

Dziś (13 czerwca) w Młynie Kultury w Toruniu odbywa się Kujawsko-Pomorski Okrągły Stół ds. pożytku publicznego. W spotkaniu biorą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych z całego województwa. Więcej informacji na stronie ngo.kujawsko-pomorskie.pl

 

Celem spotkań organizowanych we wszystkich województwach jest zebranie oczekiwań ze strony organizacji pozarządowych, ale także ze strony administracji publicznej, w jaki sposób zmienić przepisy prawne, aby były one jak najbardziej przyjazne społecznikom i stanowiły impuls do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Pomysł „okrągłych stołów” ma służyć powstaniu pakietu zmian ustawowych pod hasłem Konstytucji dla społeczeństwa obywatelskiego, przedstawionych podczas Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych w Warszawie w dniach 27-28 czerwca 2024 roku.

 

Z ramienia województwa kujawsko-pomorskiego w inicjatywę regionalną „okrągłego stołu” jako współorganizatorzy zaangażowani są: samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wraz z Radą Działalności Pożytku Publicznego WK-P i Sejmikiem Organizacji Pozarządowych WK-P.

 

Patronat honorowy nad Okrągłymi Stołami objęła Agnieszka Buczyńska, minister ds. społeczeństwa obywatelskiego.

 

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia

 

13 czerwca 2024 r.