Aktualności

Fot. Andrzej Goiński
Fot. Andrzej Goiński

Oferta LGD – szkolenia, konkursy, wsparcie dla przetwórców

Zapraszamy do skorzystania z oferty Lokalnych Grup Działania: składania wniosków o wsparcie ze środków unijnych, konsultacji i szkoleń.  LGD to 28 partnerstw, tworzonych przez mieszkańców, organizacje pozarządowe i samorządy. Swoje inicjatywy aktywizujące mieszkańców realizują z udziałem środków europejskich, przekazanych im dzięki instrumentowi ,,Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność” (RLKS).

 

– Dzięki RLKS do dyspozycji Lokalnych Grup Działania trafiło około pół miliarda złotych i narzędzia na wykorzystanie tej kwoty. Jesteśmy jedynym polskim regionem, który zastosował ten instrument w tak dużej skali – zarówno na terenach wiejskich, jak i w miastach. Środki te zasilą publiczną infrastrukturę, wesprą lokalną przedsiębiorczość i aktywizację społeczno-zawodową mieszkańców – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

 

 W ramach RLKS Lokalne Grupy Działania dysponują środkami z:

  • Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich,
  • Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  • Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze. 

 

W najbliższym czasie z ich wykorzystaniem organizują:

 

  • nabory wniosków

Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli do 5 marca przyjmuje wnioski o wsparcie przedsięwzięć z zakresu tworzenia inkubatorów przetwórstwa lokalnego produktów rolnych na obszarze LSR do 2023 roku. Pula środków w ramach naboru to pół miliona złotych, pojedynczy wnioskodawca może liczyć na wsparcie w wysokości od 50 do 500 tys. złotych. Więcej informacji na stronie LGD.

 

  • szkolenia, spotkania informacyjne i poradnictwo

 

Lokalna Grupa Działania Nasza Krajna w związku z pracami nad aktualizacją LSR organizuje spotkania konsultacyjne. Najbliższe terminy to:

28 lutego: godz.12 – Urząd Miejski w Sośnie oraz godz. 16 –Sępólno Krajeńskie,  Centrum Aktywności Społecznej.

Więcej na ten temat tutaj.

 

Lokalna Grupa Działania „Grudziądzki Spichlerz” zaprasza osoby zainteresowane złożeniem wniosku o wsparcie na cykl szkoleń. Będą one dotyczyć projektów wspierających działania w zakresie organizowania społeczności lokalnej i animacji społecznej. Spotkania odbędą się: 9 marca (godz. 9), oraz 19 i 17 marca (godz. 12) w siedzibie stowarzyszenia w Grudziądzu. Więcej tutaj.

 

Lokalna Grupa działania „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza 1 marca o godz.16 na warsztaty na temat reguł i zasad budowania projektów oraz zarządzania nimi ze szczególnym uwzględnieniem pisania biznesplanu. Szkolenie odbędzie się w biurze LGD w Nakle nad Notecią, więcej informacji tutaj.

 

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Powiatu Radziejowskiego” zaprasza mieszkańców powiatu radziejowskiego na szkolenia na temat zasad przyznawania pomocy w ramach środków Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023 oraz wypełniania wniosków. Przewidziano dwa spotkania: dla przedsiębiorców (1 marca) oraz osób, które dopiero planują założenie działalności gospodarczej (2 marca). Oba szkolenia odbędą się w Urzędzie Gminy w Radziejowie, termin zgłoszeń upływa 26 lutego.  Więcej informacji na stronie LGD.

 

  • inna aktywność

Lokalna Grupa Działania Dorzecze Zgłowiączki zaprasza dzieci i młodzież w wieku od
6 do 16 lat do udziału w konkursie plastycznym „Turystyka na obszarze LGD w oczach młodych mieszkańców II”. Aby wziąć w nim udział, należy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą, jak powinno wyglądać miejsce w mojej gminie, w którym chciałabym/chciałbym spędzać wolny czas. Prace należy dostarczyć od 1 marca do 30 kwietnia do siedziby LGD w Choceniu. Szczegółowe informacje tutaj.

 

Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Brodnickie” zaprasza do udziału
w konkursie fotograficznym „Cztery pory roku w Naszej Małej Ojczyźnie”, który rozpoczyna się 1 marca i potrwa do 30 września. Celem konkursu jest promowanie walorów przyrodniczych obszaru LSR, rozbudzenie zainteresowania przyrodą, kulturą i historią regionu, popularyzowanie wiedzy na temat LSR i programów unijnych. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje na stronie LGD.

 

 Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

26 lutego 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 28 lutego 2018 r.