Aktualności

23.11.2023 - 70-lecie Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl
23.11.2023 – 70-lecie Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl

Od 70 lat kształcą medyków

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu obchodzi jubileusz 70-lecia. Przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska oraz wicemarszałek Dariusz Kurzawa podczas czwartkowych (23 listopada) obchodów złożyli pracownikom gratulacje. W uroczystości uczestniczył senator Ryszard Brejza oraz radny województwa Marek Witkowski.

 

Doceniając 70 lat prowadzenia szkolnictwa medycznego w województwie kujawsko-pomorskiem, pragnę pogratulować wspaniałego jubileuszu oraz życzyć sukcesu i wytrwałości w budowaniu nowoczesnej szkoły odpowiadającej na potrzeby edukacyjno-zawodowe oraz miejsca otwartego na ich talenty i marzenia – gratuluje marszałek Piotr Całbecki.

 

Mszą w kościele św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Inowrocławiu zainaugurowano jubileuszowe obchody. Podczas uroczystości odsłonięto tablicę pamiątkową Lidii Brożek, pedagog, wykładowczyni przedmiotów medycznych w inowrocławskiej szkole w latach 1971-2007 oraz nadano szkolnej pracowni anatomii i fizjologii człowieka jej imię. W ceremonii odsłonięcia tablicy uczestniczyła siostra pani Brożek.

 

Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać wykładu prof. Marcina Wiśniewskiego „Anatomia clavis et clavus est”,  oraz referatu o szkolnictwie medycznym w Inowrocławiu wygłoszonym przez dyrektora centrum Urszulę Majewską. Pracownicy wyróżnieni przez marszałka województwa otrzymali listy gratulacyjne.

 

Centrum to szkoła z tradycjami, początki kształcenia medycznego w Inowrocławiu sięgają 1953 roku. Na przestrzeni lat zmieniała się jej nazwa i adres. Aktualnie Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu kształci na dziesięciu kierunkach. W 2019 roku poszerzono ofertę o dwuletni kurs higienistki stomatologicznej oraz roczny przygotowujący do pracy na stanowisku asystentki stomatologicznej.

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w  Inowrocławiu jest instytucją  prowadzoną przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, podobnie jak jego toruński odpowiednik, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

24 listopada 2023 r.