Aktualności

Konwent Powiatów w Wierzbiczanach, fot. Starostwo powiatowe Inowrocław
Konwent Powiatów w Wierzbiczanach, fot. Starostwo powiatowe Inowrocław

Obradował Konwent Powiatów w Wierzbiczanach

W piątek (22 października) w pałacu w Wierzbiczanach (powiat inowrocławski) odbył się Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gośćmi spotkania byli marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska. Wśród poruszanych tematów znalazła się polityka senioralna.

 

–  Potrzeby seniorów są różne, tak jak różni są sami seniorzy. Jedni potrzebują inspirującej oferty zajęć, by interesująco spędzać czas – korzystają z ofert klubów seniora, szkoleń komputerowych i językowych. Dla innych ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Z myślą o nich realizujemy m.in. projekt bransoletek życia – mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

– Niewątpliwie wydłużenie czasu życia związane z postępem w medycynie i większą świadomością ludzi, którzy bardziej dbają o swoje zdrowie, to jedno z pożądanych osiągnięć cywilizacyjnych, ale to również ogromne wyzwanie dla lokalnej i regionalnej polityki społecznej. Skala i tempo rozwoju tych tendencji wymagają od nas pilnej reakcji – nie za 5–10 lat, ale już dzisiaj – pokreśliła w swoim wystąpieniu przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

 

Stan prac samorządu województwa do perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-27 zaprezentował Andrzej Potoczek, zastępca dyrektora Departamentu Planowania Strategicznego i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego.

 

Wśród poruszanych tematów znalazły się także analiza sytuacji w województwie w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa ASF (afrykański pomór świń) oraz stan przygotowania organów administracji do działań w zakresie przeciwdziałania skutków wywołanych ogniskami ASF.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

25 października 2021 r.

 

Konwent Powiatów w Wierzbiczanach, fot. Starostwo powiatowe InowrocławKonwent Powiatów w Wierzbiczanach, fot. Starostwo powiatowe InowrocławKonwent Powiatów w Wierzbiczanach, fot. Starostwo powiatowe InowrocławKonwent Powiatów w Wierzbiczanach, fot. Starostwo powiatowe InowrocławKonwent Powiatów w Wierzbiczanach, fot. Starostwo powiatowe InowrocławKonwent Powiatów w Wierzbiczanach, fot. Starostwo powiatowe Inowrocław