Aktualności

O Złotą Wstęgę Solczy

O Złotą Wstęgę Solczy

Chełmiński Chór Collegium Cantorum wystąpił podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej „O Złotą Wstęgę Solczy”, który odbył się 13 i 14 czerwca w Ejszyszkach na Litwie. Organizację wyjazdu naszych reprezentantów wspierał samorząd województwa.

 

W festiwalu wzięło udział ponad 700 chórzystów reprezentujących 19 zespołów z Litwy, Polski i Białorusi. Zwyciężył chór żeński „Cantilena” z Suwałk. Męska część chełmińskiego chóru zajęła w rywalizacji trzecie miejsce. Więcej informacji o festiwalu na portalu „Znad Wilii” tutaj.

 

Chór Collegium Cantorum z Chełmna działa od 1998 roku. W skład chóru wchodzą śpiewacy amatorzy: młodzież gimnazjalna, licealna, studenci i osoby dorosłe. W repertuarze chór sięga do muzyki dawnej i współczesnej, zarówno sakralnej jak i świeckiej. Koncertuje na terenie całego kraju, śpiewa podczas uroczystości kościelnych, państwowych i rocznicowych. Jest organizatorem koncertów muzyki chóralnej m. in. podczas obchodów Dni Chełmna a także Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz Ogólnopolskiego Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

19 czerwca 2015 r.