Aktualności

W budynku byłego zboru na Rynku Nowomiejskim w Toruniu odbędzie się pierwsza premiera sezonu w Teatrze Muzycznym, fot. materiały Teatru Muzycznego
W budynku byłego zboru na Rynku Nowomiejskim w Toruniu odbędzie się pierwsza premiera sezonu w Teatrze Muzycznym, fot. materiały Teatru Muzycznego

„Kolacja na cztery ręce” – premiera w Teatrze Muzycznym

„Kolacja na cztery ręce”, autorstwa niemieckiego muzykologa Paula Barza, w reżyserii Pawła Okońskiego to pierwsza premiera Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego na nowej tymczasowej scenie przy Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu. Na spektakl teatr zaprasza od piątku do niedzieli (29 września – 1 października).

 

Akcja spektaklu opiera się na fikcyjnym spotkaniu kompozytorów Jerzego Fryderyka Haendla i Jana Sebastiana Bacha w 1747 roku w Hotelu Turyńskim w Lipsku. Bach – kantor w lipskim kościele, żyjący w nędzy geniusz, Haendel – sława londyńskich teatrów, ulubieniec królów. Obaj przekonani o słuszności swojej drogi życiowej. Obaj genialni, choć ich muzyka różni się w swoim charakterze i przesłaniu. Nigdy w życiu naprawdę się nie spotkali, ale wiedzieli o sobie wszystko. „Kolacja na cztery ręce” to gorzka komedia o sztuce życia w wielkim świecie i o życiu w świecie wielkiej sztuki.

 

Grają: Paweł Okoński, Jerzy Mularczyk, Wojciech Ziembolewski. Spektakl powstał we współprodukcji z Teatrem Komedii we Wrocławiu. Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej informacji o spektaklu na stronie teatru.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

27 września 2017 r.