Aktualności

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Łukasz Piecyk
Uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Łukasz Piecyk

O roli ojca w rodzinie

Rozmowy z tatą mogą ciągnąć się godzinami. Potrafimy poruszyć wszelkie możliwe tematy, raz on uczy mnie, innym razem ja dokształcam jego – napisał o swoim tacie Jakub Muszalski z Inowrocławia, laureat w marszałkowskim konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dziś (19 czerwca) w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu, podczas seminarium poświęconego roli ojca we współczesnej rodzinie i wychowaniu. Dzień Ojca będziemy obchodzić w najbliższą sobotę (23 czerwca).

 

Konkurs na pracę pisemną pn. „Mój ojciec – dobrze być razem” skierowany był do  młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przedsięwzięcie ma na celu zauważenie rangi, jaką w życiu młodych ludzi odgrywa ojciec, ale także dostrzeżenie wiążących się z tą rolą wyzwań i wynikającej z niej odpowiedzialności. Nagrodami w konkursie są bony upominkowe o wartości 500, 300 i 200 złotych.

 

Laureaci konkursu:

 

Kategoria „szkoły podstawowe i gimnazjalne”:

  • Dobrawa Świder z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni – I miejsce (nagrodzona praca),
  • Julia Jabłońska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie – I miejsce (nagrodzona praca),
  • Kacper Graczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie – II miejsce (nagrodzona praca),
  • Julia Ruta ze Szkoły Podstawowej w Janikowie – III miejsce (nagrodzona praca).

 

Kategoria „szkoły ponadgimnazjalne”:

  • Jakub Muszalski z I Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu – II miejsce (nagrodzona praca),
  • Adrian Wieczorkowski z V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu – III miejsce (nagrodzona praca).

 

Komisja konkursowa podjęła też decyzję o przyznaniu trzech wyróżnień za prace nadesłane przez: Dominikę Sztonyk ze Szkoły Podstawowej Nr 34 w Toruniu (wyróżniona praca), Igę Szymańską ze Szkoły Podstawowej Nr 17 w Bydgoszczy (wyróżniona praca) oraz Martynę Kumor z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie (wyróżniona praca).

 

Podczas dzisiejszego seminarium w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu prof. Tomasz Biernat mówił o roli ojca w rodzinie i wychowaniu oraz o tym jak promować i wzmacniać ojcostwo. Głos zabrał również Janusz Wiśniewski, prezes Fundacji Dobrej Edukacji „RODZICE DZIECIOM”, którego wystąpienie dotyczyło działalności organizacji na rzecz wspierania ojcostwa. Wystąpienie „Z synem przez życie i świat” zaprezentował wykładowca i podróżnik Wojciech Łopaciński.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

19 czerwca 2018 r.

 

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Łukasz PiecykUroczystość wręczenia nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Łukasz PiecykUroczystość wręczenia nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Łukasz PiecykUroczystość wręczenia nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Łukasz PiecykUroczystość wręczenia nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Łukasz PiecykUroczystość wręczenia nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Łukasz PiecykUroczystość wręczenia nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Łukasz Piecyk