Aktualności

Weekend na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski
Weekend na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski

O prawach dzieci w Toruniu

Zapraszamy do skorzystania bezpłatnych porad specjalisty z Biura Rzecznika Praw Dziecka. W piątek (19 maja) konsultacje odbędą się w Toruniu. To okazja do zgłoszenia zaobserwowanych przypadków łamania praw dzieci.

 

Z konsultacji mogą skorzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Zapraszamy w szczególności osoby chcące zgłosić przedstawicielowi z Biura Rzecznika Praw Dziecka sprawy dotyczące np. zaniedbań lub stosowania przemocy wobec dzieci, zagrożenia ich praw w sytuacjach konfliktów rodzicielskich, problemów w zapewnieniu dzieciom optymalnych warunków opiekuńczo-wychowawczych.

 

To kolejna odsłona cyklu tego typu porad w naszym regionie. Prawnik udzieli porady w zakresie zabezpieczenia praw dziecka przed bezprawną ingerencją i zweryfikuje, czy osoba zgłaszająca problem podjęła właściwe działania.

 

W piątek (19 maja) bezpłatne konsultacje odbędą się w Toruniu, w godzinach od 10 do 16 – w siedzibie Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego (budynek Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego,
ul. św. Jana 1/3, II piętro, pokój nr 59 lub pod numerem tel. 666-383-607.

 Na dyżury można zapisywać się pod numerem telefonu: (22) 583 66 00.

 

Kolejny dyżur zaplanowano 16 czerwca w Grudziądzu.

 

Pierwsze w tym roku konsultacje odbyły się w lutym w  Tucholi i Sępólnie Krajeńskim, w marcu  w Nakle nad Notecią i Szubinie i w kwietniu w Radziejowie i Brześciu Kujawskim.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego  

 

17 maja 2017 r.