Aktualności

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

O prawach dzieci w Grudziądzu

Zapraszamy do skorzystania bezpłatnych porad specjalisty z Biura Rzecznika Praw Dziecka. W piątek (16 czerwca) konsultacje odbędą się w Grudziądzu. To okazja do zgłoszenia zaobserwowanych przypadków łamania praw dzieci.

 

 Z konsultacji mogą skorzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Zapraszamy w szczególności osoby chcące zgłosić przedstawicielowi z Biura Rzecznika Praw Dziecka sprawy dotyczące np. zaniedbań lub stosowania przemocy wobec dzieci, zagrożenia ich praw w sytuacjach konfliktów rodzicielskich, problemów w zapewnieniu dzieciom optymalnych warunków opiekuńczo-wychowawczych.

 

 To kolejna odsłona cyklu tego typu porad w naszym regionie. Prawnik udzieli porady w zakresie zabezpieczenia praw dziecka przed bezprawną ingerencją i zweryfikuje, czy osoba zgłaszająca problem podjęła właściwe działania.

 

 W piątek (16 czerwca) bezpłatne konsultacje odbędą się w Grudziądzu, w godzinach od 10 do 16 – w siedzibie Przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego (budynek Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego), ul. Waryńskiego 4, parter – pokój nr 42 lub pod numerami tel. 797 304 124 i 56 62 15 816.

 

 Na dyżury można zapisywać się pod numerem telefonu: (22) 583 66 00.

 

Pierwsze w tym roku konsultacje odbyły się w lutym w  Tucholi i Sępólnie Krajeńskim, w marcu  w Nakle nad Notecią i Szubinie i w kwietniu w Radziejowie i Brześciu Kujawskim oraz w maju w Toruniu.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego  

14 czerwca 2017 r.