Aktualności

Fot. Jacek Piotrowski
Fot. Jacek Piotrowski

Nowy ZAZ we Włocławku

Przy ulicy Łęgskiej 20 we Włocławku powstanie kolejny w naszym regionie Zakład Aktywności Zawodowej. W palcówce znajdą zatrudnienie 34 osoby niepełnosprawne. W piątek (25 września) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowaniu kosztów utworzenia i działalności zakładu.

 

Zakład Aktywności Zawodowej we Włocławku będzie dziewiątą tego rodzaju placówką w naszym województwie. To bardzo potrzebne instytucje, łączące skutecznie rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

We włocławskim Zakładzie Aktywności Zawodowej znajdą pracę 42 osoby, w tym 34 osoby z niepełnosprawnością. W placówce planuje się prowadzić usługi pralnicze, krawieckie, parkingowe oraz wynajem sali sportowo-rekreacyjnej. ZAZ powstanie w specjalnie zaadaptowanym w tym celu budynku przy ulicy Łęgskiej 20. Organem prowadzącym placówkę będzie miasto Włocławek.

 

Zarząd województwa przyznał wsparcie na pokrycie kosztów utworzenia i działalności zakładu w wysokości 2,66 miliona złotych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wsparcie trafi na adaptację pomieszczeń budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz prowadzonej działalności, zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz przygotowania i  wyposażenia stanowisk pracy a także zakup materiałów i surowców do prowadzenia działalności wytwórczej i usługowej oraz zakup lub wynajem środków transportu.

 

W piątek (25 września) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu umowę o dofinansowaniu kosztów utworzenia i działania zakładu we Włocławku podpisali marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Sławomir Kopyść oraz prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

 

Całkowity koszt utworzenia zakładu w 2015 i 2016 roku to 8,7 miliona złotych. Placówka rozpocznie działalność w przyszłym roku.

 

 Czytaj też: Praca i rehabilitacja

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 września 2015 r.

ostatnia aktualizacja: 26 września 2015 r. 

Fot. Jacek PiotrowskiFot. Jacek PiotrowskiFot. Jacek Piotrowski