Aktualności

Ceremonia otwarcia nowych pracowni w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Ceremonia otwarcia nowych pracowni w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Nowoczesna diagnostyka obrazowa w aleksandrowskim szpitalu

Przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska oraz członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść uczestniczyli w miniony piątek (7 października) w uroczystości otwarcia nowej pracowni endoskopowej i nowej pracowni ultrasonograficznej w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim. Inwestycja została sfinansowana m.in. środkami naszego Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO).

 

Pracownia badań endoskopowych została wyposażona w wideogastroskop i wideokolonoskop najnowszej generacji, pracownia ultrasonograficzna w nowoczesny aparat USG z wymiennymi głowicami, w tym kardiologiczną, dzięki której aleksandrowska placówka może teraz wykonywać badanie obrazowe serca określane popularnie jako echo serca.   

 

Wartość inwestycji to blisko 6 milionów złotych.    

 

Aleksandrowska lecznica, podobnie jak pozostałe szpitale powiatowe w całym regionie, jest od lat systematycznie modernizowana przede wszystkim dzięki unijnym dotacjom pozostającym w dyspozycji samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Dwa lata temu przeprowadzono w ten sposób gruntowną modernizację termiczną szpitalnego kompleksu, a rok wcześniej modernizację zespołu sal operacyjnych. W latach 2018-2020 placówka zakupiła również sprzęt dla pracowni endoskopowej i zbudowała łączący budynki kompleksu pawilon na potrzeby m.in. działającego w ramach lecznicy zakładu opiekuńczo-leczniczego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 października 2022 r.

 

Ceremonia otwarcia nowych pracowni w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia otwarcia nowych pracowni w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia otwarcia nowych pracowni w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia otwarcia nowych pracowni w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia otwarcia nowych pracowni w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia otwarcia nowych pracowni w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia otwarcia nowych pracowni w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia otwarcia nowych pracowni w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia otwarcia nowych pracowni w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia otwarcia nowych pracowni w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia otwarcia nowych pracowni w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia otwarcia nowych pracowni w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia otwarcia nowych pracowni w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP