Aktualności

Fot. Mikołaj Kuras
Fot. Mikołaj Kuras

Nowe wystawy w Wozowni

W miniony piątek (13 grudnia) w toruńskiej Galerii Wozownia odbył się wernisaż trzech wystaw, na których można oglądać prace malarskie i rzeźbiarskie.

 

Autorzy pierwszej z wystaw – „Mam dzisiaj dobry dzień” – Małgorzata Wielek-M i Robert Listwan na potrzeby toruńskiej ekspozycji zestawili obrazy prezentujące ich widzenie portretu. Postaci w pracach Wielek-M odtwarzane są poprzez uwidocznienie elementów kuriozalnych, zdeformowanych, podług logiki transformacji. Z kolei Listwan redukuje twarze modeli  do płaskich plam zimnej bieli i szarości lub do pustych ekranów.

 

Wystawa „Królicza nora” Damiana Reniszyna stanowi przegląd z jego twórczości z ostatnich lat. Prezentowane na wystawie prace rzeźbiarskie odnoszą się do dwóch głównych obszarów poszukiwań autora: doświadczania sztuki za pomocą zmysłu dotyku oraz eksplorowania nowych technologii.

 

Prace Rafała Sobiczewskiego zebrane na ekspozycji „Bezcielesny”  łączą ze sobą dwa sposoby postrzegania rzeczywistości: humanistyczne podkreślenie cielesności człowieka w zestawieniu z technologicznym obrazem medialnym. Sobiczewski zestawia wizerunek człowieka z poziomymi pasami, które kojarzą się z zakłóconym obrazem elektronicznym. W ten sposób w jego malarstwie odnajdziemy „portret” człowieka żyjącego w społeczeństwie medialnym i informatycznym, zdominowanym przez technologię.

 

Więcej informacji o wystawach na stronie Galerii Wozownia, która jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

11 stycznia 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 16 stycznia 2017 r.

 

Fot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj KurasFot. Mikołaj Kuras