Aktualności

Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj Kuras
Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj Kuras

Nowe obiekty sportowe w Świerczynkach i Bądkowie

Sala gimnastyczna w Świerczynkach (powiat toruński) oraz kompleks sportowy w Bądkowie (powiat aleksandrowski) – to najnowsze obiekty sportowe w Kujawsko-Pomorskiem. Na realizację inwestycji trafiły środki rozdysponowane za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF).

 

Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Świerczynkach odbyło się w Dzień Dziecka (1 czerwca). Uczniowie mają do dyspozycji 450 metrową halę z widownią na 124 miejsca, wyposażoną w szatnie, umywalnie oraz zaplecze gospodarcze. Obiekt jest połączony z budynkiem szkoły łącznikiem. Wartość inwestycji to 3,5 miliona złotych, wsparcie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wyniosło 1 milion złotych.

 

Dziś (2 czerwca) odbyło uroczyste otwarcie zespołu wielofunkcyjnych boisk sportowych przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie. W ramach inwestycji powstało wielofunkcyjne boisko o wymiarach 45 x 28 m do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Jest też trybuna na 200 miejsc, rzutnia do kuli, 3-torowa bieżnia i 60-metrowa ze skocznią w dal. Obiekt wyposażono w ogrodzenie, nagłośnienie i małą architekturą. Powstały też parking i chodniki. Koszt budowy to ponad 600 tysięcy złotych. Dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wyniosło 200 tysięcy złotych.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

2 czerwca 2017 r.

 

Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj KurasUroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Świerczynkach, fot. Mikołaj Kuras