Aktualności

Nowa siedziba WTZ w Sępólnie Krajeńskim, fot. Wojciech Bilski, Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim
Nowa siedziba WTZ w Sępólnie Krajeńskim, fot. Wojciech Bilski, Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim

Nowa siedziba sępoleńskiego WTZ

Warsztat Terapii Zajęciowej w Sępólnie Krajeńskim przenosi się do nowej siedziby – gruntownie wyremontowanego budynku przy ulicy Kościuszki. Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W piątek (7 grudnia) odbyło się uroczyste otwarcie placówki.

 

W Warsztatach Terapii Zajęciowej w Sępólnie Krajeńskim uczestniczy 47 osób niepełnosprawnych intelektualnie. Zajęcia organizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sępólnie Krajeńskim z siedzibą w Więcborku oraz Stowarzyszenie „Dorośli Dzieciom”, które obchodzi właśnie jubileusz 15-lecia działalności WTZ.

 

Wsparcie z RPO na przebudowę i rozbudowę oraz termomodernizację budynku przy ulicy Kościuszki na potrzeby WTZ to blisko 2,2 miliona złotych. Beneficjentem jest powiat sępoleński. Prace objęły między innymi remont wnętrz, docieplenie budynku, budowę szybu windowego oraz zakup wyposażenia. Do dyspozycji uczestników warsztatów są między innymi pracownia plastyczna, kroju i szycia, gospodarstwa domowego oraz pomieszczenie do majsterkowania. Lepsze warunki lokalowe umożliwią rozszerzenie oferty placówki między innymi o doradztwo zawodowe oraz treningi kompetencji i umiejętności społecznych.

 

Środki z naszego RPO na inwestycje z zakresu rozwoju infrastruktury społecznej trafiły też do powiatu sępoleńskiego między innymi na utworzenie otwartych niedawno dwóch mieszkań chronionych dla seniorów w Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim (więcej) oraz budowę dwóch kameralnych domów dziecka , tzw. „czternastek” w Więcborku (więcej).

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 grudnia 2018 r.

 

Nowa siedziba WTZ w Sępólnie Krajeńskim, fot. Wojciech Bilski, Starostwo Powiatowe w Sępólnie KrajeńskimNowa siedziba WTZ w Sępólnie Krajeńskim, fot. Wojciech Bilski, Starostwo Powiatowe w Sępólnie KrajeńskimNowa siedziba WTZ w Sępólnie Krajeńskim, fot. Wojciech Bilski, Starostwo Powiatowe w Sępólnie KrajeńskimNowa siedziba WTZ w Sępólnie Krajeńskim, fot. Wojciech Bilski, Starostwo Powiatowe w Sępólnie KrajeńskimNowa siedziba WTZ w Sępólnie Krajeńskim, fot. Wojciech Bilski, Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim