Aktualności

Otwarcie inwestycji w szpitalu powiatowym w Więcborku, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Otwarcie inwestycji w szpitalu powiatowym w Więcborku, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Nowa interna w Więcborku

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył we wtorek (6 grudnia), na zaproszenie starosty sępoleńskiego Jarosława Tadycha, w uroczystości otwarcia zmodernizowanego oddziału chorób wewnętrznych w Szpitalu Powiatowym w Więcborku. Wartość finansowanych w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 inwestycji placówki to blisko 4 miliony złotych.

 

– To bardzo ważne, że udało nam się utrzymać tempo pozytywnych przemian w powiatowej opiece szpitalnej, środki RPO poprzedniej siedmiolatki trafiły do wszystkich tego typu lecznic. Aparaty do badań rezonansem magnetycznym czy tomografy wysokiej rozdzielczości powoli stają się standardem diagnostycznym również w tych placówkach, konsekwentnie poprawia się też standard samej hospitalizacji – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.   

 

Inwestycja, w ramach dwóch przedsięwzięć projektowych, oprócz rozbudowy, modernizacji i doposażenia interny z pododdziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego, obejmuje też budowę sieci centralnej instalacji tlenowej oraz zakup gastroskopu na potrzeby diagnostyki ambulatoryjnej, a także modernizację oddziałów pediatrycznego i ginekologiczno-położniczego.

 

W uroczystym otwarciu uczestniczyła także posłanka Iwona Kozłowska.

 

Wsparcie RPO dla wszystkich szpitali powiatowych

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego    

 

6 grudnia 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 8 listopada 2022 r.

 

 

Otwarcie inwestycji w szpitalu powiatowym w Więcborku, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie inwestycji w szpitalu powiatowym w Więcborku, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie inwestycji w szpitalu powiatowym w Więcborku, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie inwestycji w szpitalu powiatowym w Więcborku, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie inwestycji w szpitalu powiatowym w Więcborku, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie inwestycji w szpitalu powiatowym w Więcborku, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie inwestycji w szpitalu powiatowym w Więcborku, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie inwestycji w szpitalu powiatowym w Więcborku, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie inwestycji w szpitalu powiatowym w Więcborku, fot. Andrzej Goiński/UMWKPOtwarcie inwestycji w szpitalu powiatowym w Więcborku, fot. Andrzej Goiński/UMWKP