Aktualności

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Nawet 5 milionów pożyczki dla Twojej firmy

Preferencyjne pożyczki to jedna z form pomocy, jaką oferuje Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy. Szeroka oferta jest odpowiedzią na różnorodne potrzeby zgłaszane przez posiadających firmy. Zachęcamy do składania ostatnich wniosków pożyczkowych: nabory na pożyczkę energetyczną, mikropożyczkę i pożyczkę z premią wkrótce zostaną zakończone.

 

Samorząd województwa skupia szczególną uwagę na realizowanie zadań związanych ze wsparciem przedsiębiorczości i samozatrudnienia w regionie. Środki kierujemy między innymi na wspieranie innowacyjności, rozwój działalności firm w kraju i ekspansję zagraniczną, szkolenia dla pracowników oraz przygotowanie preferencyjnych pożyczek i kredytów. Warto skorzystać z tego wsparcia – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Mikropożyczka to wsparcie dla mikroprzedsiębiorców działających krócej niż 5 lat. Można otrzymać nawet 100 tysięcy złotych. Nie ma prowizji, a czas spłaty to 6,5 roku. Mikropożyczka – KPFP

 

Pożyczka z premią przeznaczona jest dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Istnieje możliwość zwiększenia kwoty nawet do 5 milionów złotych. Dla firm, które wprowadzą nowy, niedostępny wcześnie produkt oprocentowanie wynosi zaledwie 0,5 proc. Przedsiębiorcy spłacający raty terminowo mogą wnioskować o premię, czyli obniżenie oprocentowania o połowę. Podobnie jak w przypadku mikropożyczki, KPFP nie pobiera prowizji od udzielanych pożyczek z premią. Więcej szczegółowych informacji: Pożyczka z premią – KPFP

 

W ofercie jest także „Pożyczka energetyczna” – specjalna oferta na zakup paneli fotowoltaicznych lub pomp ciepła w firmie. Czytaj: Pożyczka energetyczna dla firm – zapraszamy do składania wniosków (kujawsko-pomorskie.pl) Informacje dostępne również na stronie KPFP.

 

Pożyczki są finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, a nabór wniosków wkrótce się zakończy.

 

W ofercie pożyczkowej K-PFP znajdują się także pożyczki inwestycyjne do 250 tysięcy złotych, które można przeznaczyć na przykład na zakup lokalu użytkowego. O zasadach, oprocentowaniu i prowizji można przeczytać na stronie Funduszu.

 

Dla planujących założenie własnej firmy istnieje możliwość pozyskania 50 tysięcy złotych na wydatki związane z zakładaniem biznesu. Okres spłaty wynosi 5 lat. Pozostałe informacje: Pożyczka Na Start – KPFP

 

Pożyczki obrotowe w wysokości nawet do 120 tysięcy złotych pomogą sfinansować między innymi zatowarowanie, spłatę zobowiązań finansowych, pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury, takich jak opłaty za najem, czynsz czy reklamę i promocję. Pożyczka obrotowa – K-PFP

 

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (www.kpfp.org.pl) to spółka samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Główną działalność stanowi udzielanie niskooprocentowanych pożyczek inwestycyjnych i obrotowych dla kujawsko-pomorskich firm sektora MŚP. Współpracuje z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Źródłem finansowania są środki Unii Europejskiej.

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.kpfp.org.pl. Zachęcamy także do kontaktu z konsultantami w:

  • Toruniu: tel. 737 722 106, 56 475 62 95
  • Bydgoszczy: tel. 500 293 448, 572 572 029
  • Grudziądzu: tel. 572 572 027
  • Włocławku: tel. 572 572 026, 509 707 260
  • Brodnicy: tel. 572 743 935.

 

Czytaj także: Pożyczka energetyczna dla firm – zapraszamy do składania wniosków (kujawsko-pomorskie.pl)

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

8 lutego 2023 r.