Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Nasza profilaktyka antypneumokokowa – zapraszamy do głosowania online

Województwo kujawsko-pomorskie po raz czwarty zostało nominowane w promującym inicjatywy prozdrowotne konkursie Zdrowy Samorząd, zorganizowanym przez redakcje Portalu Samorządowego oraz portalu i magazynu Rynek Zdrowia. Nasz program profilaktyki antypneumokokowej jest wśród 30 programów profilaktycznych, które znalazły uznanie komisji konkursowej i trafiły do finalnej rywalizacji. Zapraszamy do poparcia go w głosowaniu online!

 

Celem konkursu jest wskazanie tych jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny podejmują problematykę promocji zachowań prozdrowotnych, edukacji zdrowotnej i profilaktyki. Laureatów w głównym konkursie wyłonią fachowcy, ale przewidziano też nagrodę dla lidera głosowania online.   

 

Nasz działający od kilku lat program profilaktyki zakażeń pneumokokowych adresowany jest do mieszkańców regionu w wieku 65 plus, którzy ze względu na stan zdrowia (chodzi o chorych na przewlekły nieżyt oskrzeli i astmę oskrzelową) są szczególnie narażeni na zachorowanie na pneumokokowe zapalenie płuc. W latach 2018-2021 zaszczepiliśmy ponad 6 tysięcy osób. Dotychczasowy koszt realizacji wynosi ponad 2 miliony złotych.

 

Głosowanie online trwa do 14 lutego.

 

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

7 lutego 2022 r.