Aktualności

Kujawsko-pomorscy strażacy z wizytą studyjną w Nowym Jorku, fot. UMWKP
Kujawsko-pomorscy strażacy z wizytą studyjną w Nowym Jorku, fot. UMWKP

Nasi strażacy uczą się od najlepszych

Dziesięcioosobowa grupa strażaków ochotników z naszego regionu przebywała w Nowym Jorku, gdzie druhowie poznawali techniki organizacji akcji ratunkowych stosowane przez formacje straży pożarnej w tej największej aglomeracji miejskiej Stanów Zjednoczonych. Organizację zakończonej 19 kwietnia wizyty studyjnej wspierał Urząd Marszałkowski, delegacji przewodniczył wiceprzewodniczący sejmiku województwa Marek Nowak. 

 

Straż Pożarna Nowego Jorku (New York City Fire Department, FDNY) uważana jest za jedną z najsprawniejszych tego typu służb na świecie, cieszy się też ogromnym szacunkiem. Podczas tygodniowej (14-19 kwietnia) wizyty reprezentujący Kujawsko-Pomorskie druhowie OSP odwiedzili m.in. nowojorskie centrum zarządzania kryzysowego i remizy oraz posterunki strażaków wolontariuszy.

 

Nasza delegacja wzięła udział w niedzielnej mszy w kościele św. Stanisława na Manhattanie, odwiedziła Muzeum Pożarnictwa i złożyła kwiaty pod 9/11 Memorial, pomniku ofiar ataku terrorystycznego na World Trade Center. Została też zaproszona na spotkanie do siedziby władz miejskich Wielkiego Jabłka, którego gospodarzami byli radni miasta, Robert Holden i Joseph Borelli.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

19 kwietnia 2018 r.      

Ostatnia aktualizacja: 20 kwietnia 2018 r.

 

Kujawsko-pomorscy strażacy z wizytą studyjną w Nowym Jorku, fot. UMWKPKujawsko-pomorscy strażacy z wizytą studyjną w Nowym Jorku, fot. UMWKPKujawsko-pomorscy strażacy z wizytą studyjną w Nowym Jorku, fot. UMWKPKujawsko-pomorscy strażacy z wizytą studyjną w Nowym Jorku, fot. UMWKPKujawsko-pomorscy strażacy z wizytą studyjną w Nowym Jorku, fot. UMWKPKujawsko-pomorscy strażacy z wizytą studyjną w Nowym Jorku, fot. UMWKP