Aktualności

Bartosz Grabowski z Włókniarza Chełmża wywalczył srebrny medal w konkurencji K-4 na 500 m
Bartosz Grabowski z Włókniarza Chełmża wywalczył srebrny medal w konkurencji K-4 na 500 m

Nasi sportowcy z medalami mistrzostw świata i Europy

Kolejne sukcesy sportowców z Kujawsko-Pomorskiego na międzynarodowych zawodach. W Mistrzostwach Świata Juniorów i Młodzieżowców (U-23) w kajakarstwie klasycznym trzy medale dla Polski wywalczyli Bartosz Grabowski (srebro), Helena Wiśniewska (brąz) oraz Sebastian Aleksandrowicz (brąz). Z Mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym trzy srebrne krążki przywieźli Klaudia Breś,  Oskar Miliwek oraz Hubert Olejnik.

 

W kajakarskich mistrzostwach świata juniorów rozgrywanych w rumuńskim Pitesti reprezentacja Polski zdobyła 5 medali (złoty, srebrny i 3 brązowe) z czego trzy przypadły zawodnikom z Kujaw i Pomorza. Srebrny medal w konkurencji K-4 na 500 m zdobył Bartosz Grabowski. Kajakarz Włókniarza Chełmża płynął w osadzie z Przemysław Korsakiem, Wojciechem Traczem i Filipem Weckwertem. Ten sam team kilka tygodni wcześniej zdobył tytuł mistrzów Europy.

 

Brązowy medal mistrzostw świata juniorek obroniła Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz) płynąca z Julią Olszewską w osadzie K-2 na 500 m. Kolejny brązowy medal do skarbca Zawiszy dorzucił kanadyjkarz Sebastian Aleksandrowicz  w konkurencji C-4 juniorów na 500 m, pozostali członkowie osady to: Norman Zezula, Patryk Kowalski i Dawid Dziurla. Wysoką piątą lokatę w gronie młodzieżowców (U-23) zajął Aleksander Kitewski (Zawisza Bydgoszcz) w C-2 na 500 m. 

 

Bartosz Grabowski, Helena Wiśniewska i Aleksander Kitewski to aktualni stypendyści Marszałka Województwa.  W najbliższy weekend będzie można ich zobaczyć na żywo w akcji podczas regat Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się na torze w bydgoskim Brdyujściu w dniach 4-6 sierpnia.

 

W stolicy Azerbejdżanu odbyły się mistrzostwa Starego Kontynentu w strzelectwie sportowym. Celnym okiem popisali się zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz. Srebrny medal okraszony wyrównanym rekordem Polski zdobyła Klaudia Breś. Olimpijka z Rio de Janeiro  i stypendystka marszałka województwa w konkurencji pistolet sportowy 30+30 uległa jedynie Monice Karsch (Niemcy) która wyrównała rekord świata.

Drugie srebro wywalczył Oskar Miliwek w konkurencji drużynowej pistoletu dowolnego wraz z Patrykiem Sakowskim (Gwardia Zielona Góra) i Kacprem Juraszem (Kaliber Białystok). Oskar Miliwek również jest stypendystą marszałka województwa. Trzecie srebro padło łupem Huberta Olejnika w konkurencji double-trap.  

 

Czytaj też:

 

 

Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

4 sierpnia 2017 r.

 

Sebastian Aleksandrowicz z Zawiszy Bydgoszcz zdobył brązowy medal w konkurencji C-4 na 500 mBartosz Grabowski z Włókniarza Chełmża wywalczył srebrny medal w konkurencji K-4 na 500 mHelena Wiśniewska z Zawiszy Bydgoszcz zdobyła brąz w osadzie K-2 na 500 mHubert Olejnik z Zawiszy Bydgoszcz wywalczył srebro w konkurencji double-trap   Klaudia Breś z Zawiszy Bydgoszcz zdobyła srebro w konkurencji pistolet sportowy 30x30Drużyna Oskara Miliwka zdobyła srebro w konkurencji pistoletu dowolnego