Aktualności

Najpiękniejsza pisanka w rozmiarze XXL

Najpiękniejsza pisanka w rozmiarze XXL

Marszałek zaprasza szkoły podstawowe i przedszkola z naszego regionu do wzięcia udziału w konkursie pt. „Najpiękniejsza pisanka w rozmiarze XXL”. Konkurs zostanie zorganizowanych w trzech kategoriach: grupy przedszkolne oraz klasy I-III i IV-VI szkół podstawowych.

 

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie w dowolnej technice pisanki przygotowanej na specjalnych płaskich formach o wysokości 2m i 1,5m zamocowanych na stelażach. Ilość form jest ograniczona i decyduje kolejność przysłanych zgłoszeń na adres k.lesny@kujawsko-pomorskie.pl Do konkursu zostanie zakwalifikowanych 30 pierwszych zgłoszeń.

 

Celem konkursu jest propagowanie tradycji związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych, rozwijanie kreatywności, wrażliwości i wyobraźni plastycznej dzieci oraz promocja twórczo działających przedszkoli oraz szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii. Nagrodą w konkursie jest udział dla całej klasy lub grupy w przedstawieniu bądź spektaklu zorganizowanym przez jedną z kujawsko-pomorskich instytucji kultury. Nagroda jest równorzędna dla wszystkich 3 miejsc w poszczególnych kategoriach.

 

Prace należy dostarczyć osobiście na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Gabinet Marszałka, Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń do 26 marca 2015 r. (czwartek) z dopiskiem „Pisanka XXL”. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 28 marca (sobota) w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego.

 

Szczegółowych informacji udziela Katarzyna Leśny pod numerem telefonu 56 62-18-396.

 

Regulamin konkursu znajduje się tutaj.

 

Zapraszamy również do wzięcia udziału w corocznych warsztatach świątecznych, podczas których będzie można przygotować różnorodne ozdoby świąteczne (pisanki, stroiki świąteczne, palmy i wiele innych).  Warsztaty odbędą się 28 marca (sobota) w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego.

 

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 marca 2015 r.