Aktualności

Laureaci konkursu „Kryształy PR-u” w 2017 roku
Laureaci konkursu „Kryształy PR-u” w 2017 roku

Nagrody za promocję

Kujawsko-Pomorskie kolejny raz otrzymało Grand Prix ogólnopolskiego konkursu „Kryształy PR-u”. Pierwszą nagrodę otrzymaliśmy za „najlepszy wizerunek w mediach społecznościowych”. W kategorii „najlepszy film promocyjny” zostaliśmy wyróżnieni.

 

Jury, odbywającego się pod patronatem Związku Miast Polskich, konkursu „Kryształy PR-u” nagradza najbardziej wartościowe i kreatywne działania promocyjne przygotowane przez: gminy, powiaty i województwa oraz urzędy administracji państwowej. 

 

Kategoria: Najlepszy wizerunek w mediach społecznościowych

Województwo kujawsko-pomorskie jest aktywne w mediach społecznościowych od połowy 2015 roku. Nasze główne kanały społecznościowe: Facebook, Twitter i Instagram są w top3 największej ilości obserwujących  w kategorii „Województwa w Polsce” prowadzonych przez samorządy województwa.

Województwo jest dostępne aż na 7 kanałach na: Facebooku, Twitterze, Instagramie, Periscopie, Flickrze, Issuu i YouTube.

 

W ciągu dwóch lat funkcjonowania oficjalnego konta województwa na Facebooku udało nam się dotrzeć i przekonać do siebie ponad 48 tysięcy fanów. Udostępniliśmy tysiące zdjęć i grafik, a także prawie 200 spotów i filmów.

 

Kategoria: Najlepszy film promocyjny

Spot marki regionu „Kujawy i Pomorze” to filmowe portrety mieszkańców województwa. Poprzez nie promujemy nasz przekaz „Kujawy i Pomorze to region, którego urok małych miejsc daje moc by osiągnąć swoje cele. W chwili zatrzymania i wewnętrznej równowagi przychodzi inspiracja, impuls do rozwoju i sukcesu”.

 

Do filmu nie wybraliśmy profesjonalnych aktorów. Wystąpili w nim uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią, muzycy z Soleckiego Centrum Kultury, studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Martyna Langowska „Aktywna mama” z Grudziądza, stolarz Piotr Sadlok, mistrzyni olimpijska z Rio Natalia Madaj razem z prezesem Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, muzykalna rodzina z bydgoskiego Fordonu i bizneswoman z Bydgoszczy.

 

Film można zobaczyć tutaj

 

Informacja o nagrodzie „Kryształy PR-u”, którą województwo otrzymało w 2016 roku.

 

Departament Promocji

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

29 września 2017 r.