Aktualności

Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP
Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Nagrody dla zasłużonych pracowników bibliotek

Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, odbyły się 15 maja w przygotowywanej do otwarcia w czerwcu filii Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Raszei 1 w Toruniu. Placówka będzie pierwszą w mieście tak nowoczesną biblioteką, wyposażoną m. in. w stanowiska do słuchania audiobooków i kącik gier komputerowych. Zasłużeni bibliotekarze odebrali nagrody marszałka województwa.

 

Te doroczne zaszczytne wyróżnienia otrzymało dwanaścioro pracowników bibliotek z całego regionu. Lista nagrodzonych

 

Wśród gości dzisiejszego uroczystego spotkania byli przedstawiciele władz województwa i Torunia, dyrektorzy wojewódzkich bibliotek publicznych, a także gminnych i powiatowych bibliotek z całego województwa oraz reprezentanci ogólnopolskich stowarzyszeń zawodowych bibliotekarzy. – Człowiek powinien meblować tę maleńką przestrzeń swojej mózgownicy tylko tym, co może mu się naprawdę przydać, resztę może złożyć w zakamarkach swej biblioteki, dokąd zawsze będzie mógł sięgnąć – powiedział w swoim wystąpieniu wicemarszałek Ostrowski cytując Conan-Doyle’a i wspominając swoją domowa bibliotekę, która zaczął kompletować jeszcze podczas studiów.

 

Na miejsce uroczystości wybrano przeniesioną do nowej lokalizacji filię nr 16 Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej – Książnicy Kopernikańskiej, która będzie pierwszą w mieście nowoczesną placówką kulturalno-edukacyjną działająca w oparciu o tradycyjny księgozbiór oraz nowe technologie, wyposażoną m.in. w mediatekę. Oprócz książek drukowanych oferować będzie  szeroki wybór audiobooków oraz kącik z konsolami do gier komputerowych. Filia powstała w wyremontowanych i zaadaptowanych do nowych potrzeb pomieszczeniach w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Raszei 1, nieodpłatnie użyczonych przez samorząd Toruń. Zostanie otwarta w czerwcu.  

 

Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

15 maja 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 16 maja 2018 r.

 

Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPWojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPWojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPWojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPWojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPWojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPWojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPWojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPWojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP