Aktualności

fot. Jacek Smarz
fot. Jacek Smarz

Voucher badawczy i bon na patent – zapraszamy firmy

Trwają nabory wniosków w dwóch konkursach dla firm na wsparcie innowacyjnych rozwiązań ogłoszone przez Kujawsko-Pomorską Agencję Innowacji w ramach Funduszu Badań i Wdrożeń. W pierwszym z nich maksymalny grant wynosi 80 tysięcy, zaś w drugim 68 tysięcy złotych. Dokumentację konkursową można składać od 3 kwietnia 2018 r.

 

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o dofinansowanie w formie grantów na realizację działań badawczo-rozwojowych w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego projektów „Fundusz Badań i Wdrożeń – Voucher Badawczy” oraz „Fundusz Badań i Wdrożeń – Bon na patent”.

 

Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw w naszym regionie to główne założenie konkursów ogłoszonych w ramach Funduszu Badań i Wdrożeń. Umożliwią one mikro, małym i średnim firmom wprowadzić nowe produkty oraz usługi, które pozwolą na dalszy rozwój województwa – mówi marszałek Piotr Całbecki

 

W ramach Funduszu Badań i Wdrożeń, który funkcjonuje przy marszałkowskiej Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji przygotowano dwa projekty dla przedsiębiorstw ze środków RPO.

 

Fundusz Badawczy – Voucher Badawczy

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą składać wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć polegających na zakupie prac badawczo-rozwojowych od jednostek naukowych w ramach konkursu „Fundusz Badawczy – Voucher Badawczy”. W puli znajdują się o 24 miliony złotych, a maksymalna wartość wsparcia wynosi 80 tysięcy złotych. Nabór wniosków odbywa się od 3 kwietnia do 23 kwietnia 2018 roku. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Związkiem Pracodawców „Pracodawcami Pomorza i Kujaw”, Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu oraz Polskim Towarzystwem Ekonomicznym – Oddział w Bydgoszczy.

 

Bon na patent

Drugi z organizowanych konkursów – „Fundusz Badawczy – Bon na patent” – organizowany w partnerstwie z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A., obejmuje m.in. pokrycie kosztów związanych ze zgłoszeniem wynalazku do właściwego organu, wzorów (użytkowego lub przemysłowego) w celu uzyskania ochrony przyznawanej przez krajowe, regionalne, unijne lub międzynarodowe organy ochrony własności przemysłowej. Celem jest wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw na terenie naszego województwa w wyniku udzielenia wsparcia na uzyskanie ochrony własności przemysłowej. Na projekt przeznaczono 2,5 miliona złotych. Maksymalna wartość grantu może wynieść 68 tysięcy złotych. Wnioski można składać od 3 kwietnia do 30 kwietnia 2018 roku.

 

Szczegółowe informacje, wzory dokumentów oraz wytyczne dotyczące konkursów dostępne są na stronie internetowej Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji: www.kpai.pl.

 

Beata Krzemińska 
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


27 marca 2018 r.

Ostatnia aktualizacja 11 kwietnia 2018 r.