Aktualności

Punkt przedszkolny w Wałyczu (gmina Wąbrzeźno), fot. Tymon Markowski
Punkt przedszkolny w Wałyczu (gmina Wąbrzeźno), fot. Tymon Markowski

Będą dotacje na edukację przedszkolną

Zarząd województwa ogłosił pierwszy nabór wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na dofinansowanie projektów dotyczących wspierania placówek wychowania przedszkolnego. Środki trafią na realizację zadań inwestycyjnych, zakładanie nowych przedszkoli, a także tworzenie miejsc dla najmłodszych w istniejących placówkach. Do podziału jest prawie 31 milionów złotych.

 

– Wsparcie trafi na realizację przedsięwzięć zintegrowanych, w ramach których w ślad za środkami na przygotowanie odpowiedniej infrastruktury, pójdą też fundusze na działalność przedszkoli – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Beneficjenci otrzymają środki na rozbudowę, modernizację oraz dostosowanie obiektów do  świadczenia usług wychowania przedszkolnego, a także ich wyposażenie. Wsparcie trafi również na zakładanie nowych ośrodków przedszkolnych, działania z zakresu tworzenia nowych miejsc dla przedszkolaków w funkcjonujących placówkach, rozszerzanie ich oferty o dodatkowe zajęcia oraz doskonalenie kompetencji nauczycieli.

 

O wsparcie mogą ubiegać się przede wszystkim samorządy, organizacje pozarządowe, wyspecjalizowane podmioty kościelne, a także firmy z regionu. Nabór wniosków preselekcyjnych ruszy 29 sierpnia i potrwa do 12 września. Szczegóły na temat konkursu.

 

W ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego dostępne są też środki między innymi na organizację opieki nad dziećmi do lat trzech (nabór wniosków o wsparcie zakończył się w styczniu, w przygotowaniu są kolejne nabory), a także na pomoc w powrocie do pracy rodzicom najmłodszych dzieci (nabór wniosków zakończył się w lipcu).

 

O wszystkich aktualnych konkursach w ramach RPO tutaj

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 sierpnia 2016 r.

ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2016 r.