Aktualności

Wręczenie umów na małą retencję, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Wręczenie umów na małą retencję, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Pieniądze na małą retencję

Blisko 300 tysięcy złotych z budżetu województwa trafi w tym roku na budowę lub renowację zbiorników wodnych służących małej retencji. Umowy w tej sprawie wręczył we wtorek (1 sierpnia) beneficjentom wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

 

Zasoby wodne w Polsce należą do najniższych w Europie. Naszym wsparciem wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rolnikom, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed suszą. Z roku na rok zainteresowanie programem jest coraz większe – podkreślił wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

 

W dzisiejszej uroczystości wręczenia umów w Urzędzie Gminy w Rogowie (powiat rypiński) uczestniczył także radny województwa Paweł Zgórzyński.

 

Wsparcie w wysokości od 7,6 do 37,5 tys. złotych otrzymało trzynaścioro beneficjentów z powiatów aleksandrowskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, lipnowskiego, rypińskiego i włocławskiego. Lista umów.

 

Środki przeznaczone na dofinansowanie tych inwestycji pochodzą z należności i opłat rocznych z tytułu wyłączeń gruntów rolnych i leśnych z produkcji. O wsparcie finansowe mogą wnioskować jednostki samorządu terytorialnego oraz rolnicy z naszego regionu, a ich podziału dokonuje zarząd województwa.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

1 sierpnia 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia 2023 r.

 

Wręczenie umów na małą retencję, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów na małą retencję, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów na małą retencję, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów na małą retencję, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów na małą retencję, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów na małą retencję, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów na małą retencję, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów na małą retencję, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie umów na małą retencję, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP