Aktualności

Fot. Andrzej Goiński
Fot. Andrzej Goiński

RPO. Inwestycje drogowe miast prezydenckich

Samorządowe władze Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia mogą się ubiegać o wsparcie na budowę, przebudowę i modernizację dróg wojewódzkich na terenie miast prezydenckich. W puli konkursu ogłoszonego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest ponad 60 milionów złotych.

 

Inwestycje mogą dotyczyć dróg, węzłów i skrzyżowań, a także budowy infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo ruchu drogowego – zjazdów, zatok przystankowych, chodników, ciągów pieszo-rowerowych, sygnalizacji świetlnej, kładek i przejść podziemnych, a także wind. Maksymalne kwoty dofinansowania dla poszczególnych miast ustalono według kryterium liczby mieszkańców. Nabór wniosków rozpocznie się 1 lutego i może trwać do wyczerpania środków zarezerwowanych w puli konkursowej. Szczegóły naboru.

 

To kolejny nabór wniosków, w ramach którego do pozyskania są środki na realizację inwestycji drogowych. W ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego odbyły się już dwa konkursy: dotyczące przebudowy dróg wojewódzkich na terenie miast prezydenckich oraz modernizacji tras lokalnych i powiatowych. Podzieliliśmy także środki na budowę lub modernizację blisko 200 kilometrów dróg lokalnych z puli Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (więcej).

 

– Ruszają też wielomilionowe inwestycje na drogach wojewódzkich administrowanych przez samorządowe władze regionu. Przy udziale europejskich środków przebudujemy w sumie 14 odcinków wojewódzkich tras o łącznej długości około 350 kilometrów. Wartość tych zadań szacowana jest na około 600 milionów złotych. Rozstrzygnęliśmy już przetarg na wykonawcę przebudowy piętnastokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 251 ze Żnina do granicy województwa – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Zapraszamy także do aplikowania w innych konkursach o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Aktualne nabory wniosków dotyczą między innymi inwestycji w odnawialne źródła energii, wyposażenia przychodni w sprzęt medyczny, budowy ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych oraz rozwoju usług opiekuńczych i społecznych. Więcej o aktualnych konkursach w ramach RPO.

 

Czytaj też:

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik Prasowa Urzędu Marszałkowskiego 

 

4 stycznia 2017 r.