Aktualności

Muzyka argentyńska w Pałacu Dąmbskich

Muzyka argentyńska w Pałacu Dąmbskich

Nowe przestrzenie muzyczne czekają 10 marca (wtorek)na gości Teatru Muzycznego. Wraz ze swoim zespołem wystąpi mistrz tradycyjnej argentyńskiej muzyki folkowej Chamamé Chango Spasiuk.

 

Między innymi poprzez muzykę mamy szanse na spotkania, dzięki którym przestrzeń i czas zdają się nie tworzyć granic. Chango Spasiuk we wtorkowy wieczór połączy Kujawsko-Pomorskie ze swoim macierzystym regionem Misiones, ojczyzną chamamé. W języku Indian oznacza to „śpiewny taniec” i te słowa wydają się doskonałym opisem  dźwięków, które usłyszymy w Pałacu Dąmbskich. Chamamé to dzika, zmienna i archaiczna forma tradycyjnej muzyki o wyrazistym rytmie, produkt wielonarodowej i wielorasowej mieszanki jaką stanowi ludność Misiones.

 

Chango Spasiuk swoją karierę rozpoczął już w wieku 12 lat, kiedy występował w rodzinnej kapeli weselnej.  Obecnie koncertuje na całym świecie razem z wieloma muzykami z obszarów jazzu, rocka i muzyki klasycznej. Jest także kompozytorem muzyki filmowej. W 2005 roku odebrał nagrodę dla najlepszego argentyńskiego muzyka folkowego dekady.

 

Początek koncertu planowany jest na godzinę 19.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny jest instytucją kultury samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 marca 2015 r.