Aktualności

Mara Jastrząbek, fot. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Mara Jastrząbek, fot. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Muzyczny Rejs” w bydgoskim KPCK

W najbliższą sobotę (30 lipca) w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się drugi w tym roku koncert z cyklu Muzyczny Rejs. Na scenie wystąpią Marta Jastrząbek i Michał Maćkiewicz. Usłyszymy utwory z repertuaru Grzegorza Turnaua.

 

Marta Jastrząbek jest absolwentką Wokalistyki Jazzowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, występowała m.in. w spektaklu „Kobieta według Młynarskiego”. Jest uczestniczką i laureatką wielu konkursów i festiwali ogólnopolskich m.in. Festiwalu Piosenki Aktorskiej Reflektor w Koszalinie, Konkursu im. Zbigniewa Wodeckiego w Bydgoszczy czy Grechuta Festiwal 2019.

 

Michał Maćkiewicz, który zagra na gitarze, jest studentem Instrumentalistyki Jazzowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, koncertował m.in. z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej, Orkiestrą Symfoników Bydgoskich, zespołem Big Band 75. Występował na scenie z takimi artystami jak Bernard Maseli, Sławek Berny, Zbigniew i Piotr Wrombel, Marcin Jahr czy Adam Wendt.

 

Podczas koncertu muzycy wykonają utwory Grzegorza Turnaua w aranżacjach na głos i gitarę.

 

Więcej informacji na stronie kpck. https://kpck.pl/

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy jest marszałkowską instytucją kultury.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

29.07.2022 r.