Aktualności

fot. Wojtek Szabelski/freepress.pl

Muzyczne Barwy Regionu Chopina w Paryżu

Finalista XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie Paweł Wakarecy wystąpi we wtorek (24 marca w Salle Cortot w Paryżu. To drugi koncert w ramach tegorocznego cyklu czterech zagranicznych recitali „Muzyczne Barwy Regionu Chopina” w miejscach związanych z Fryderykiem Chopinem.

 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął ambasador RP we Francji Andrzej Byrt. Samorząd województwa reprezentować będzie członek zarządu województwa Sławomir Kopyść,  który spotka się z chargé d’affaires ambasady oraz z przedstawicielami Instytutu Polskiego w Paryżu.

 

Kolejne koncerty promujące województwo jako region Chopina odbędą się 27 kwietnia w Katedrze St. Giles w Edynburgu oraz 30 kwietnia w Westminster Cathedral Hall w Londynie.

 

Tegoroczną odsłonę projektu zapoczątkował występ artysty na początku marca w Pałacu Nymphenburg w Monachium. Więcej informacji o tym wydarzeniu tutaj.

 

Projekt „Promocja osoby i twórczości Fryderyka Chopina jako marki kulturowej regionu w latach 2014-2015” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

23 marca 2015 r.