Aktualności

59. Muzeum-panaceum w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras
59. Muzeum-panaceum w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

Muzeum-panaceum

Dziś (26 stycznia) w Muzeum Etnograficznym odbyło się 59. spotkanie z cyklu Muzeum-panaceum dla osób z grupy wiekowej 55+. Program wypełniły opowieści o dawnych tradycjach związanych ze spędzaniem wolnego czasu w zimowe dni w okresie po świętach Bożego Narodzenia.

 

Tytuł spotkania „Styczniowe przejaśnienia nawiązywał do faktu wydłużania się dnia i do okresu karnawału, który dawnym obyczajem obchodzono jak najgłośniej, by zapewnić sobie powodzenie na cały rok. Organizatorzy przypomnieli jak w czasach przed erą prądu i telewizji rozjaśniano monotonię zimowych dni. Tradycyjnie też przed świętem Matki Boskiej Gromnicznej (w tym roku jest to 2 lutego) po raz ostatni można było zaśpiewać kolędy.

 

W programie znalazły się także gry towarzyskie, wykonywanie ozdoby w do tej pory nieprezentowanej w muzeum technice oraz pokaz filmu „Stelo de Bona Espero” (reż. Roman Dobrzyński) o jasełkach w Brazylii. 

 

Więcej informacji na stronie Muzeum Etnograficznego Marii Znamierowskiej-Prüfferowej, instytucji kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Muzeum Etnograficzne w Toruniu

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

24 stycznia 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 26 stycznia 2017 r.

 

 

59. Muzeum-panaceum w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras 59. Muzeum-panaceum w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras 59. Muzeum-panaceum w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras 59. Muzeum-panaceum w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras 59. Muzeum-panaceum w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras 59. Muzeum-panaceum w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras 59. Muzeum-panaceum w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras