Aktualności

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie na pracę pisemną „Mój ojciec – dobrze być razem” w 2019 roku, fot. Andrzej Goiński
Uroczystość wręczenia nagród w konkursie na pracę pisemną „Mój ojciec – dobrze być razem” w 2019 roku, fot. Andrzej Goiński

„Mój ojciec” – konkurs z nagrodami

Trwa VI edycja cieszącego się za każdym razem dużym zainteresowaniem konkursu literackiego „Mój ojciec – dobrze być razem”. Do udziału zapraszamy młodzież w wieku 13-20 lat, na prace pisemne czekamy do 9 maja. Dla zwycięzców przygotowaliśmy cenne nagrody.  

 

– Wszyscy wiemy jak ważne są nasze relacje z ojcami, choć nie zawsze potrafimy znaleźć odpowiednie słowa by je opisać. Niech ten konkurs będzie cenną lekcją  życiową, asumptem do refleksji i rozmów w rodzinach – zachęca marszałek Piotr Całbecki

 

Celem jest prezentowanie pozytywnego wizerunku ojcostwa i promowanie idei wspólnego spędzania czasu w rodzinach. Temat wpisuje się w ideę realizowanego przez Urząd Marszałkowski Kujawsko-Pomorskiego Programu Wspierania Rodziny 2014 –2022, którego hasło brzmi „Rodzina jest najważniejsza”.

 

W konkursie wyłonimy (w dwóch kategoriach) sześcioro laureatów: troje uczniów szkół podstawowych i troje z grupy starszej. Nagrodami są bony upominkowe o wartości:

I miejsce – 500 zł

II miejsce – 300 zł

III miejsce – 200 zł.

 

Regulamin przewiduje również nagrody dla pedagogów, którzy zaangażują się w pracę z uczniami przygotowującymi utwory zgłaszane na konkurs.

 

Prace należy przesłać do 9 maja na adres: a.joppek@kujawsko-pomorskie.pl.

 

Załączniki do pobrania:

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikiem Departamentu Spraw Społecznych Arkadiuszem Joppkiem (tel. 56 652 18 15, e-mail: a.joppek@kujawsko-pomorskie.pl).

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

 28 kwietnia 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 4 maja 2021 r.