Aktualności

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Andrzej Goiński
Uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Andrzej Goiński

„Mój ojciec – dobrze być razem”

Dzięki niemu jestem tym, kim jestem. Bez niego nie zakochałabym się w Queen, nie zaczęłabym piec ciast, nie otworzyłabym się na ludzi. Był przy mnie, gdy inni nie mieli czasu, chociaż sam nie miał go tyle, ile chciał. Starał się jak mógł, bym była szczęśliwa – napisała o swoim tacie Paulina Remus, laureatka pierwszego miejsca w marszałkowskim konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”. Uroczyste wręczenie nagród lauretom odbyło się 21 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim. Dzień Ojca będziemy obchodzić w najbliższy piątek (23 czerwca).

 

Celem konkursu „Mój ojciec – dobrze być razem” na pracę pisemną dla dzieci i młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest zaprezentowanie pozytywnego wizerunku ojcostwa i ojca widzianego z perspektywy dziecka, kreowanie wartości prorodzinnych, a także promowanie idei wspólnego spędzania czasu i uczestnictwa ojców w życiu dzieci.

 

Laureaci konkursu:

 

Kategoria „szkoły gimnazjalne”:

  • Paulina Remus z Gimnazjum Nr 17 w Bydgoszczy – I miejsce;
  • Dominika Sztonyk z Gimnazjum Nr 34 im. T. Halika w Toruniu – II miejsce;
  • Marta Skrzypińska z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jeżewie (powiat świecki) – III miejsce.

 

Kategoria „szkoły ponadgimnazjalne”:

  • Karolina Sokal z OSW nr 2 im. Gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy – I miejsce;
  • Klaudia Gmur z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach (powiat mogileński) – II miejsce;
  • Justyna Kulik z Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy – III miejsce.

 

Komisja konkursowa podjęła też decyzję o przygnaniu dwóch wyróżnień za prace nadesłane przez: Łukasza Szrodera z OSW nr 2 im. Gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy i Aleksandrę Manikowską z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jeżewie. Ponadto autorzy prac będący uczniami Szkoły Podstawowej w Szadłowicach (powiat inowrocławski) – Oliwia Mielcarek i Zuzanna Szczepaniak – zostali uhonorowani w uznaniu ich zaangażowanie.

 

Nagrodą dla laureatów konkursu, w każdej z kategorii, są bony upominkowe o wartości:

  • I miejsce – 500,00 zł brutto;
  • II miejsce – 300,00 zł brutto;
  • III miejsce – 200,00 zł brutto.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

21 czerwca 2017 r.

 

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Andrzej GoińskiUroczyste wręczenie nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Andrzej GoińskiUroczyste wręczenie nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Andrzej GoińskiUroczyste wręczenie nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Andrzej GoińskiUroczyste wręczenie nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Andrzej GoińskiUroczyste wręczenie nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Andrzej GoińskiUroczyste wręczenie nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Andrzej GoińskiUroczyste wręczenie nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Andrzej Goiński