Aktualności

Włocławek po raz pierwszy będzie gościł imprezę lekkoatletyczną tej rangi, fot. Tymon Markowski
Włocławek po raz pierwszy będzie gościł imprezę lekkoatletyczną tej rangi, fot. Tymon Markowski

Mistrzostwa młodych lekkoatletów we Włocławku

W sobotę (23 czerwca) we Włocławku rozpoczną się trzydniowe Mistrzostwa Polski U20  w lekkoatletyce. W 38 konkurencjach rywalizować będzie 800 sportowców. Wstęp dla publiczności na Stadion Piłkarsko-Lekkoatletyczny przy ul. Leśnej 53 A jest bezpłatny. Organizację zawodów wspiera Urząd Marszałkowski.

 

To będą wyjątkowe trzy dni dla sympatyków sportu z Włocławka i okolic. W sobotę, niedzielę i poniedziałek (23-25 czerwca) nadarzy się szansa śledzenia na żywo najważniejszej imprezy lekkoatletycznej, jaka kiedykolwiek zawitała do Włocławka: Mistrzostw Polski U20.

 

Na stadionie przy ul. Leśnej rywalizacja toczyć się będzie w 19 konkurencjach męskich i 19 konkurencjach kobiecych. W sumie, atletom, którzy stanowić będą przyszłość polskiej królowej sportu rozdanych zostanie 38 kompletów medali. Warto z uwagą śledzić te zmagania, bo wśród nagrodzonych na pewno będą następcy Anity Włodarczyk, Adama Kszczota, Pawła Fajdka i innych wybitnych postaci rodzimej lekkoatletyki.

 

Zawody odbywać się będą w sobotę w godz. 10:00 – 19:00, niedzielę 8:00 – 20:30 i poniedziałek 12:45 – 18:30. Wszystkie konkurencje zobaczymy na stadionie przy ul. Leśnej 53 A, a wstęp jest całkowicie bezpłatny.

 

Impreza jest współfinansowana ze środków Gminy Miasta Włocławek oraz samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Urząd Miasta Włocławek oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

20 czerwca 2018 r.

 

Plakat